Kars’ta kar ve tipi 39 köy yolunu ulaşıma kapadı

Kars’ta kar ve tipi 39 köy yolunu ulaşıma kapadı

Vatandaşların kar mesaisi sürüyor

KARS – Kars’ta kar yağışı ve tipiden 39 köy yolu ulaşıma kapandı.

Sarıkamış’ta ise vatandaşların kar mesaisi sürüyor. Vatandaşlar sabahleyin er saatlerde evlerinin ve gelişim yerlerinin önünün karını temizledi.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde canlı olan kar yağışıyla gelişigüzel vatandaşlar birlikte kar küreme çalışmalarına başladı. Sabah er saatlerinde iş yerlerini açan vatandaşlar ellerine aldıkları küreklerle kar temizliği yaptı.

İşyerlerinin önünün karını temizlediğini anlatım fail vatandaşlar, “Sabah kalktım temas canip kar, tipi olmuş, baya kapatmış seçkin tarafı kul dükkanın önünü temizliyorum” dedi.

“39 karye yolu ulaşıma kapandı”

Kar yağışının etkin olduğu Kars’ta 39 karye yolu ulaşıma kapandı. Sınırlı karye yollarının açılması üzere Özel İdare karla mücadele ekipleri emek başlattı. Kars’ta kar yağışı ve tipiden merkezde 2, Akyaka’dahi 2, Arpaçay’bile 11, Digor’da 10, Sarıkamış’ta 6 ve Selim’de 8 karye doğmak üzere toplam 39 karye yolu ulaşıma ilişkin bulunuyor. Gelgel sıcaklığının gece eksiklik 10, gün eksi 5 olarak ölçüldüğü Kars’ta erdemli kesimlerde kar ve tipi etkisini sürdürüyor.

Share: