Kayseri’de cami tuvaletinden burma arakçı 2 sanığa mapus cezası

Kayseri’nin Talas ilçesinde cami tuvaletinden burulmuş ve su sayacı arakçı 2 maznun, 3 sene 9’ar ay delik cezasına çarptırıldı.

9’uncu Esas Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmada maznun avukatları ve yakınan Talas Belediyesi avukatı hazır bulundu.

Sanıklar S.U. ve Y.V. ise tutuklu bulundukları cezaevinden Curcunalı ve Kaynak Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile duruşmaya katıldı.

Duruşma savcısı mütalaasında, eş olan 2 sanığın “şeb vakti nitelikli arakçılık” suçundan değişik cezalandırılmasını ve müştekinin zararı ödendiğinden etken pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını istedi.

Talas Belediyesi vasıtasıyla bakım, onarım ve kovanlık faaliyeti planlı Tablakaya Cami tuvaletinden 2 musluk, 4 batarya ve su sayacı çaldıkları iddiasıyla yargılanan sanıklar ise eski beyanlarını tekrarlayarak, beraatlarını ve tahliyelerini temenni etti.

Sanık avukatları ise müvekkillerinin ailelilerinin, alın tarafın zararını giderdiğini belirterek, egemenlik verilirken bu hususun dikkate alınmasını temenni etti.

Mahkeme hakimi, sanıklar S.U. ve Y.V’ye “nitelikli hırsızlık” suçundan 3 yıl 9’ar kamer mahbes cezası vererek, tahliyelerine hükmetti.

Share: