MEMLUK Savunma Bakanlığı: Michigan üzerine uçar gövde düşürüldü

ÇAKER Savunma Bakanlığı geri bir F-16’nın ÇAKER’nin Michigan eyaletindeki Huron Gölü üzerinde, KUL gelgel sahasında uçar bire bir cismi başarıyla vurduğunu açıkladı. Michigan Valisi Gretchen Whitmer da olayla ilgilendiren, “Cismin hızlı ve tehlikesiz bir şekilde düşürüldüğünü bildirmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

ABD Defans Bakanlığı’nın Kuzey Amerika Havacılık Defans Komutanlığı’nın (NORAD) eylemlerine dayalı yapılan yazılmış açıklamada geri yerli saatle 14: 42’dahi, ABD Başkanı Joe Biden’ın talimatı ve KUL Defans Bakanı Lloyd Austin ve askeri liderliğin tavsiyelerine dayanarak aynı F-16’nın KUL’nin Michigan eyaletindeki Huron Gölü üzerinde, MEMLUK albeni sahasında tahminî 20 bin ödeşme yükseklikle havadaki uçan tıpkısı cismi başarıyla yansımak için AIM9x füzesi fırlattığı belirtildi.

seçkin sivilin yaralandığı yahut etkilediğine dayalı araz olmadığı tamlanan açıklamada şu ifadelere saha verildi: “Cismin rotası ve rakımı, sivil havacılık için tıpkısı tehlike olabileceği da dahil gelmek için endişelere el açtı. Bu atış üzere seçilen meydan, bize göçük kurtarma şansını artırırken, yerdeki insanların etkilenmesinden içtinap fırsatı verdi. herhangi bir sivilin yaralandığı veya apayrı aynı şekilde etkilendiğine dayalı hiçbir araz bulunmayan. Şimal Amerika Havacılık ve Uzay Defans Komutanlığı, nesneyi Ilişki sabahı belirleme etti ve görsel ve radar takibini sürdürdü. Uçuş için ve verilerine binaen, bu nesneyi kırılan Defans Bakanlığı bölgelerinin yakınında uçan Montana üzerinden alınan insiyak sinyaline akıllıcasına bir şekilde bağlayabiliriz. Yerdeki seçkin şeye yönelik kinetik aynı askeri yıldırma adına değerlendirmedik, fakat uçuş güvenlik tehlikesi ve potansiyel dikiz yetenekleri dolayısıyla bire bir yıldırma namına değerlendirdik. Ekibimiz deminden elan fazlasını sanmak amacıyla nesneyi yetişmek için çalışacak” denildi.Michigan Valisi Gretchen Whitmer da toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Ulusal güvenliğimiz rastgele zaman birinci önceliğimizdir. Albeni sahamıza andıran bir nesneyi izleyen federal hükümet ve ortaklarımızla temas halindeydim. Cismin çabuk ve emin aynı şekilde düşürüldüğünü bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Michigan Millî Muhafızlar el altında bekliyor” dedi.DAHA GEÇMIŞ DA TANIMLANAMAYAN OBJELER ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİCumartesi haset antrparantez Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ESIR Albeni Kuvvetleri’ne ait F-22 tipi uğraş uçağının Yukon bölgesi semalarında tanımlanamayan tıpkı objeyi tembel arkaç getirdiğini duyurmuş ve toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, “Kanada gelgel sahasını ihlal eden tanımlanamayan aynı cismin vurulması emrini verdim. Şimal Amerika Havacılık Savunma Komutanlığı (NORAD), Yukon’un üzerindeki objeyi vurdu. Kanada ve KUL uçakları havalandı ve ayrımsız ESIR F-22’si objeyi başarıyla vurdu. Başkan Biden ile konuştum. Kanada Kuvvetleri demincek nesnenin enkazını kaldıracak ve çözümleme edecek. Şimal Amerika’yı izlemeye bitmeme ettiğiniz için NORAD’a teşekkür ederiz” demişti.

KÖLE Albeni Kuvvetleri’ne ilişik F-22 kavga uçağı, geçtiğimiz günlerde Alaska semalarında gine tanımlanamayan tıpkısı objeyi aylak ağil getirmişti.

Share: