Meteoroloji’den Doğu Anadolu’nun Doğusu İçin Sıkıntı Uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü (MGM), Şarki Anadolu’nun doğusu için ( Erzurum, Ardahan, Kars, Dert, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) kuvvetli rüzgar ve sıkıntı uyarısı yaptı. Cumartesi haset sabahleyin saatlerinden itibaren rüzgarın güney yönlerden sağlam ve saha saha gelişmemiş süreli sıkıntı şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

MGM’den yapılan uyarıda, 24 Ilkgüz Cumartesi sabahından itibaren, Erzurum, Ardahan, Kars, Balkı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari’de cenup yönlerden sağlam 50-70 km/saat ve düzlük meydan bodur süreli fırtına 70-80 km/saat şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. MGM’nin açıklaması şöyle:

“24.09.2022 Cumartesi günü sabahleyin saatlerinden itibaren rüzgarın; Şark Anadolu’nun doğusunda (Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve düz düzlük gücük sürekli sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ongun ve dikme devrilmesi, yapı uçması, ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: