Mustafa Sarıgül: Yansız Reisicumhur, Zinde Tıpkısı Meclis ve Mutlak Yargıdan Yanayız

ENES CAN ÖZMEN

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Bittabi kim politik partiler ortada iş birliği ve sakil birliği yapılmalı. Biz, bunu akilane buluyoruz. Türkiye Değiş Partisi namına, etkisiz cumhurbaşkanı, kıvrak bire bir Meclis ve bağımsız yargıdan yanayız” dedi.

Mustafa Sarıgül, af çağrısını bugün Niğde Vabeste Cezaevi’nin uğrunda yineledi. Mersin’deki polisevine yönelik yıldırı saldırısını lanetleyen Sarıgül, şunları söyledi:

“TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI, ZINDE BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ”

“Türkiye adım adım seçim sathına girmiştir. Tığ, siyasal partiler ortada teşrikimesai ve kilolu birliği yapılmasını akıllıcasına buluyoruz. Ama ilk gerelti arkasında diplomatik temaslar yapılmalı, ilkeler konuşulmalı, prensipler konuşulmalı ve ittifaklar tıpkısı araya geldiği antlaşma birlikte ne konularda itilaf yaptıklarını ve reisicumhur adayını çabukça açıklamalılar. Tabii ki politik partiler ortada teşrikimesai ve tehlikeli birliği yapılmalı. Biz, bunu akla yatkın buluyoruz. Türkiye Değişim Partisi olarak, nötr reisicumhur, kıpırdak benzeri Sedir ve özgür yargıdan yanayız. 1 Ekim’de yasama kurulu açılıyor. Türkiye’mizdeki bütün politik partileri mülteciler üzerine teşrikimesai yapmaya ve aheste birliği yapmaya çağırma ediyorum.”

Share: