Seyit Torun, CHP’li Belediyelerin Onayda Muntazır 28 Bilyon Liralık Kredisinin Olduğunu Açıkladı

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, partisine mensup belediyelerin seçkin cins baskıya, dayatmaya, engellemelere karşın hizmetlerini sürdürdüğünü belirterek “Şu anda, maatteessüf onayda bekleyen, 28 bilyon lira kredimiz var. Bu krediler tasdikli olsa, -bir tane tıpkısı imzaya bakıyor rüfeka- İstanbulumuzun, Muğlamızın, Mersinimizin, birçok kentimizin muvasala, altyapı, yer sorunları çözülecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) teknik ve proje desteğiyle yapılan Divriği Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Dirim Merkezi törenle hizmete açıldı. Törene, CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Divriği Belediye Reisi Kağan Asuman, Divriği Kaymakamı Yakup Papaker ve kaymakamlık halkı katıldı.

Torun, İmamoğlu ve beraberlerindeki yıldız bilimi, açım öncesinde Divriği Belediye Başkanı Gök ile Divriği Kaymakamı Papaker’i makamlarında değişik mülakat etti.

Seyit Torun, Divriği Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Yaşam Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmaya, CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek başladı. Torun, şunları söyledi:

“İBB, BÜYÜK BİR ATILIM İÇERİSİNDE: İBB analog hareket birliklerini apayrı belediyelerle dahi sürdürüyor. O büyüklüğünde mutluyuz kim birçok yerde yaşıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sayın Başkanımız, hemen İstanbul’un değil, Anadol’unun değişik köşesindeki sorunların çözümü için üstelik siyasi parti ayırmaksızın, vahim bire bir savaşım veriyor. Bu otogarın ayrımlı bir projesini üstelik geçtiğimiz aylarda Ardahan’birlikte açtık. Yıllardır meze sunulan, yıllardır seçme düz olan o otogarı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın değerli katkılarıyla açtık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şişman aynı akın içerisinde. Yıllardır muntazır, kangren ergin mesail çözülüyor. Öyle gayrimuayyen budala projelerle değil, vatandaşın birincil ihtiyaçları gözetilerek çözülüyor. Şu anda İstanbul’da bir dünya rekoru yaşanıyor. 10 ayrı antrparantez, yer altı treni çalışması var. ve bir nice altyapı sorunları dahi giderildi. Denizle karanın birleştiği Üsküdar’üstelik, Beşiktaş’ta, Kartal’da birçok yerde, birçok belediyede mesail çözüldü. ve 39 ilçesine de kıymet bakım gidiyor. İnanıyoruz kim bu çalışmalar, geleceğimize dahi çerağ tutacak.

ONAY BEKLEYEN 28 MİLYAR LİRALIK KREDİMİZ VAR: Temas kalem baskıya, dayatmaya, engellemelere karşın bu hizmetler sürüyor. Şu anda maatteessüf onayda bekleyen 28 bilyon teklik kredimiz var. Bu krediler tasdikli olsa, -biricik bire bir imzaya bakıyor rüfeka- İstanbulumuzun, Muğlamızın, Mersinimizin, birçok kentimizin ulaşım, altyapı, kasaba sorunları çözülecek. Sonuçta vatandaşımıza gidecek bu hizmetler. Amma maalesef tıpkı feraset, bunlara onaylama vermiyor. Olsun, vermesinler. Amma inanıyoruz kim 2023 Haziranı’nda yapılacak seçimlerde bunu iltifat etmek Kavim İttifakı’nın adayına şans olacak. Bizim Cumhurbaşkanımıza kader olacak.

İyi kim varsınız, mebzul ki birlikteyiz. Cumhuriyetimizin inşallah önümüzdeki günlerde kuruluş sene dönümünü kutlayacağız. İnanıyorum ki, 100. yılında birlikte Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız.”

Share: