THY yolcuları dokuz saattir Havalimanı’nda bekliyor

Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında yaşanan rötarlar yolcuları mağdur ediyor. Türk Hava Yolları’nın Dalaman uçağı ilkokul saat, Sivas uçağı ise dokuz saat gecikme yaptı. Yolcular, Türk Gelgel yolları yetkililerinin uçaklarda kabine ekibi sıkıntısı yaşandığı için gecikmelerin yaşandığı açıklamasını yaptığını söyledi.

Türk Albeni Yolları uçaklarında natamam saat ile dokuz saat ortada rötarlar yaşanıyor. Türk Albeni Yolları uçaklarında yaşanan mufassal gecikmeler zımnında yolcular Havalimanı’nda ince müddet aramak zorunda kalıyor. Havalimanı’nda kendilerine açıklama yapılmadığını ve kendileri ile ilgilenilmediğini belirten yolcular Türk Çekicilik Yolları yöneticilerine sitem ediyor.

Dalaman’a gezmek amacıyla beş saattir beklediğini belirten bire bir geçici, “Türk Gelgel Yollarının yetkililerinin sorunlarımızı çözmesini bekliyoruz. Saat 12.00’dahi kalkması müstelzim uçak hala kalkamadı, hangi ant kalkacağı de anlaşılan değil. Dalaman’a uçuyorum. THY yetkilileri bize yaptığı açıklamada ekipler gelecekmiş, toplanacakmış” dedi.

“Uçakta kabine ekipleri yokmuş”

Sabah Elazığ’dan İstanbul aktarmalı olarak Dalaman’a gitmek üzere bilet düz apayrı bir muvakkat ise “Elazığ uçağı ile geldim. Saat 10.00’dan beri buradayım. Elazığ’dan geldim. Dalaman’a gideceğim. Hiçbir bilgelik vermiyorlar. Gelecekler gelecekler amma yoklar. Bize iki saat sonra bire bir aşındırmak getirdiler. Bambaşka tıpkısı molekül bulunmayan. Çocuklarımızın ihtiyacını kendimiz karşılıyoruz. en son hep mevrut hostesleri bekliyoruz diyorlar. Uçakta kabine ekipleri yokmuş” dedi.

“Uçakta çok bilet satmışlar”

Eşi ve çocuğu ile Sivas’a gezmek için bilet aldığını fakat uçakta çok bilet satıldığı üzere kendisinin uçamadığını anlatan bulaşan, “Ego tayyare bileti satın aldım. Satın almama rağmen şuanda uçamıyorum. Check-mağara’e geldiğim zaman eşim ve çocuğuma bilet verdiler çek-in yaptılar, uçuş kartı aldılar. Amma ben şu anda Havalimanı’nda Sivas’a gezmek için bekliyorum. Uçak overbook ergin uçak. On dört veya 15 çok bilet satılmış. Kapasitesinin üzerinde bilet satıldığı amacıyla. Tıpkısı üstelik bu dönme şöyle talihsiz aynı görüngü ergin. Sabah Sivas uçağı fesih olduğu üzere oradaki iptallerin ıcığı cıcığı akşama muktebes. Bu öğün hem akşam ezanı uçağının hem da sabah uçağının yolcuları kıygın oldu” dedi.

“Annemin yarın mevlidi gidemedik”

Dokuz saattir havalimanında beklediğini anlatan başka bire bir eğreti ise “Bizim dahi sabahleyin 08.50’da uçmamız lazımdı. Kimse bize net aynı izah yapmıyor. Herhangi Bir noksan saatte benzeri kulp uyduruyorlar. Geçmiş dediler ki Antalya’dan uçucu gelecek. Sonraları dediler kim hava durumu, sonraları yok uçağımız yokmuş. Kırk cumbalak attılar kırk hile söylediler. Dokuz saattir buradayım. Tek yetkili gelip te açıklama yapmadı. Tümce kendi ihtiyacını karşıladı. Çantamda kraker vardı onu yedim. Açık tıpkısı izah namevcut. Türk Çekicilik Yolları ile alım duyuyorduk. Onlar bize bunu mu müstahak görüyorlar. Erte mevlidim var. Bana misafir ati. Ben ne ant gideceğimde ne devir aşındırmak yapacağım. Türk Gelgel Yolları bana hazır aşındırmak gönderecek o antlaşma. Annemin mevlidi vardı ferda. Misafirlerimiz orada bekliyor tığ buradayız. Gidemedik hala” dedi. – İSTANBUL

Share: