‘Toroslar OtoFest’ renkli görüntülere sahne oldu

‘Toroslar OtoFest’ mülevven görüntülere görüntü oldu

Klasik ve modifiye dil tutkunları, Toroslar Belediyesince düzenlenen festivalde bir araya gelirken, araba tezahürat ve drift gösterileri soluk kesti

MERSİN – Sazak’in suret ilçesi Toroslar Belediyesinin, mutat ve modifiye açar tutkunlarını tıpkı araya getirdiği ‘Toroslar OtoFest’ renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmalar, otomobil şovları, soluk kesen drift gösterileri ve çeşitli etkinliklerin kayran aldığı festivalde, Türkiye’nin birçok ilinden gelen modifiye vasıta tutkunları dolu dolu ayrımsız aktarılma geçirdi.

Mersin Ağacı ve belde ilçelerinin beraberinde Adana, Konya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kayseri, Antalya, Hatay, Gaziantep, Ankara ve İstanbul’dan binlerce modifiye komütatör tutkunu, ‘Toroslar Otofest’ etkinliği çerçevesinde Mersin Ağacı’e akış etti. Mersin Ağacı Makine Sporları Kulübü ile gelişigüzel gerçekleştirilen festivalde otomobiller, ustalık donanımları, curcunalı sistemleri, renkleri ve aksesuarlarıyla görücüye çıktı.

Çağdaşkent Mahallesi’nde kâin Toroslar Cumhuriyet Altını Meydanı’nda nazik tıpkısı katılımla gerçekleşen ve düzenlilik önlemlerinin alındığı aktiflik, modifiyeli araçların drift gösterileriyle tam tıpkı görsel şölene dönüştü. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmayan, curcuna alanında gençler ve hemşehrileri eliyle coşkuyla karşılandı. Başbuğ Yılmaz de drift fail araca binerek coşkulu anlar yaşadı.

“Tığ alay malay güçlüyüz”

Curcuna alanında, irtibat ve beraberliğin sunma güzelce fotoğraf karesinin verildiğini belirten Başbuğ Yılmayan, “Toroslar Otofest ile Türkiye’nin ayrı ayrı şehirlerinden katılımcıları Toroslarımızda ağırladık. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bütün beraber kutladık. Vatanımız, işgal altındayken tıpkısı çağrı üzerine umum vatanseverler toplandı. Bir bizim sizleri çağırıp, sizlerin de buraya gelmeniz gibi” dedi.

“Yeniden tıpkı öz olsa bütün beraber vatan savunması yapar mıyız?” diye alandaki parçalanmamış gençlere seslenen Başkan Yılmaz, ateşli benzeri evetle denk aldı. Yılmayan, “Yaparız Allah’ın izniyle. Bizim gücümüz ve kuvvetimiz buradan geliyor. Geleceğimiz, bu töz üzerine nesir ediliyor. Türkiye’nin geçmiş milli otomobili TOGG’un, Bursa Gemlik’teki kampüsünün açılışı yapıldı. TOGG milletimize, devletimize esaslı hayır olsun. Festivalde emeği sabık Mersin Ağacı Otomobil Sporları Kulübü’ne ve tekmil katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MOSK Başkanı Sedat Delicesine dahi araba sporlarına ve festivale sunduğu desteklerinden çevre Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti.

Modifiye dil tutkunları; araba camiasının önde gelen isimlerinin ve sosyal medya fenomenlerinin düzlük aldığı festivalde, DJ performanslarıyla de doyasıya eğlendi. Festival; basıklık, gösteriş ve desibel kategorilerinde yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sonuç buldu.

Share: