Trakya’da lastikçilerde ‘kış Lastiği’ yoğunluğu

Trakya’da lastikçilerde ‘şita Lastiği’ yoğunluğu

Trakya’da kış lastiği uygulaması 1 Aralıkta başlıyor

Günay, “Ukubet yememek üzere değil kendi birey güvenlikleri amacıyla şita lastiklerini biran geçmiş taktırın”

KIRKLARELİ Ticari araçlar amacıyla 1 Aralık’ta mecburi olacak olan şita lastiği uygulaması sebebiyle Trakya’da lastikçilerde yoğunluk oluşturdu. Ticari araçlar dışında bireysel sürücüler de şita lastiği taktırmaya geldi.

Ticari araçlar amacıyla kış lastiği üstünkörü zorunluluğu 1 Fasıla’ta başlayacak. Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da araçlarına kış lastiği giyinmek isteyen sürücüler lastikçilerin yolunu tuttu. Şita lastiği takma zorunluluğuna dar günler kala lastikçilerde bahir oluştu. Takkadak ticari araçlara uygulanacak olmasına rağmen ferdî çevirici sahiplerinin de şita lastiği taktırmak için Kırklareli’nde lastikçilere geldi. Bazen depolarında olan lastikleri taktırırken bazıları ise eskimemiş lastik aldı.

“Can güvenliğiniz için kış lastiklerini taktırın”

Aracının şita lastiklerini taktıran Seyid Uca Günay birlik sürücülerin duygusal güvenliği için kış lastiklerini taktırmalarını referans etti. Günay, ceza yememek için değil can güvenliği amacıyla lastiklerin değiştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “1 Mesafe itibariyle kış lastiği sezonları başladı. Biz şita lastiklerimi değiştirdik. Referans ederim kim başka çoban arkadaşlarda tamamen ukubet yememek için değil kendi can güvenlikleri için kış lastiklerini biran önce değiştirsinler, son güne bırakmasınlar. Biz alelumum bunları ceza yememek için yapıyoruz amma esasen kendi can güvenliğimiz için üstelik, diğer sürücülerinde fert güvenliği amacıyla bütün alay malay buna avangart olmamız lazım. Kurallara uyalım, ne kendimizi sıkıntıya sokalım hangi üstelik arabamızı sıkıntıya sokalım. Hep sürücü arkadaşlar biran ilk lastikçilere gelip şita lastiklerini, mevsimsel lastiklerini takmalarını tavsiye ederim” dedi.

Share: