Vali Akbıyık, çalışmaları yerinde inceledi

Hakkari Valisi ve Şehremaneti Başkan Vekili İdris Akbıyık, 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi, Golazüryan Içtimai Tesisler, Saha Medresesi ve Sele Solan Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, beraberindeki Sakarya Geyve Şehremini Amaç Kayaç, Uray Komutan Yardımcısı Hamit Zibek ile 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi’nde yeni yapılan 120 yataklı vagon otel binası ile yapımları bitmeme eden ilişkin revan bant, zirve kafe ve yeni pistlerde ilişik incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık ve beraberindekiler, vatandaşların Sümbül Dağı manzarası karşısında güzel ilk kânun geçirdiği Golazüryan Toplumsal Tesisini müzakere ettikten bilahare Biçer Mahallesi’nde bulunan “Hakkari Site Arşiv ve Etnografya Müzesi” namına hizmet veren 2 eğik tarihi Meydan Medresesi, Ulu Cami ve Şehir Park Yeri ile vatandaşların iyicene koridor geçirip dinlenmesi amacıyla İl Hususi İdaresi marifetiyle Hakkari- Van karayolu üstünde mevcut şehrin girişine yapılan Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulunarak, karşılaştığı vatandaşlarla ahbapça etti. – HAKKARİ

Share: