Van Büyükşehir Belediyesinin yaz okulları sona erdi

Van Büyükşehir Belediyesinin çocuklara tehlikesiz tıpkısı ortamda spor yapmaları ve yaz tatilini arz bereketli şekilde değerlendirmeleri amacıyla düzenlemiş olduğu ücretsiz yaz spor okulları tamamlandı.

Van Büyükşehir Belediyesinin bala ve gençlere yaz tatilinde uzman eğitmenler eşliğinde spor yapabilme imkanı sağladığı ücretsiz yaz kursları, yaklaşık 3 mahiye sürenin peşi sıra sona erdi. Ayak Topu, basketbol, uçan top ve tırmanış branşlarında, 8-14 gözyaşı arası kestirmece bin 200 öğrencinin yer aldığı yaz spor okullarında öğrencilere, mukteza takım birlikte ücretsiz realizasyon edildi. Dört branşta yetenek taramaları gerçekleşen ve taramalar sonucunda seçilen sporcular Van Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde spor hayatlarına lisanlı adına devam edecek.

Yaz spor okulları süresince haddinden fazla bereketli arkadaşlıklar edindiğini anlatan U-14 grubu aday futbolcusu Miraç Acara, hocalarının kendilerine çokça bindi olduğunu ve yaz tatillerinin haddinden fazla evire çevire geçtiğini teşekkürname etti.

Oldukça mübarek tıpkısı mevsim geçirdiklerini rapor fail Van Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Fatih Şenlik, yaz okulları boyunca desteklerini esirgemeyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Saz Şairi Balcı’ya ve Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel’e teşekkür etti. Bayram, “Çocuklarımızın yaz tatillerini yer bol şekilde geçirmelerini ulaşmak, sportif yeteneklerini bölüm yüzüne hissetmek ve içtimai iletişimlerini imar etmek amacıyla düzenlediğimiz ücretsiz yaz okulları spor kurslarımız zaman itibariyle evet bulunmaktadır. Bu süreçte bazı çocuklarımızı spor branşları ile tanıştırırken, gâh çocuklarımızın birlikte yeteneklerini görmüş geçirmiş antrenörlerimizce ahit yüzüne çıkartmaya çalıştık. Eşsiz velilerimize bile bizlere güvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın antrenmanlarda mutluluğu görülmeye değerdi. Demin her biriyle anlaştık, önümüzdeki sezon karneleri bol olan çocuklarımızla baştan tıpkı araya geleceğiz. Hepsine 2022-2023 yeni eğitim bilimi talim yılında keyif, bahtiyarlık ve eli nimetli muvaffakiyet diliyorum” dedi. – VANShare: