Veca ve Van’da 80 personelle kaçakçılık operasyonu

Dert ve Van’da 80 polisin katılımı ile düzenlenen senkronik kaçakçılık operasyonunda 7 hayat gözaltına alınırken, yaklaşık 2 milyon 150 bin TL değerinde çaktırmadan malzeme ve silah ele geçirildi.

Balkı İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gizlice yollarla ülkeye getirilen çökertme telefonlarının Patnos ilçesinde piyasaya sürüldüğü ihbarı üstüne harekete geçti. Tespit edilen şüphelilere yönelik 6 maaş izlem ve çalışma sonucunda Balkı ve Van’da mecmu 14 adrese 80 personelin katılımıyla eş anlı cerrahi müdahale düzenlendi. Operasyonda A.Y., Ö.N., M.N., H.Y., M.İ., M.N.G. ve S.D. isimli kişiler yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise yaklaşık 2 milyon 150 bin TL değerinde 255 sayı gümrük kaçağı telefon, 1 skor ruhsatsız av tüfeği, 2 nüsha blöf tabanca, 208 nüsha 9 mm tabanca fişeği, 102 skor av tüfeği fişeği, 10 skor ses fişeği, 6 sayı blöf tabanca fişeği, 1 skor IMEI klonlama aparatı ve kopyalama işlemlerinde kullanılan laptop ele geçirildi.

KOM Bölüm Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerin arkası sıra Patnos Adliyesine gönderme edilen zanlılardan H.Y., Ö.N. ve M.İ. tutuklanırken, ayrıksı 4 karanlık adli arama amacıyla erkin bırakıldı. – AĞRI

Share: