Yıkılan 13 bükülmüş binadan kurtulan zinde kadına veladet haset sürprizi

Adana’daki depremde yıkılan 13 eğik apartmandan eşiyle alay malay sağ kurtulan 6 mahiye aylı İrem Uskaner, karnına sakıt betonlar zımnında evladını kaybetti. Hastanede tedavisi süren zinde kadına esenlik çalışanları mevlit haset sürprizi düzenledi. Yıkılan binadan kurtularak felaketi faal canlı eş, esenlik çalışanlarına teşekkür etti.

Kahramanmaraş merkezli iki şişman depremden 11 yer etkilendi. Adana’üstelik da tarz Çukurova ilçesine mecbur Yetersiz Mahallesi’nde kâin Hacim Çatı Sitesi’ndeki 13 kıvrım C Blok depremde yıkıldı. Çok sayıda yurttaş hayatını kaybederken 12.katta oturan 6 aylık gebe İrem Uskaner (27) ve Erhan Uskaner (37) çifti yaralanarak kurtuldu.

Karnına sakıt betonlar zımnında İrem Uskaner evladını kaybederken evladı ise tüvana kadının hayatta kalmasını sağladı. Çevredekilerin sayesinde enkazdan çıkartılan çift hastaneye kaldırıldı. Erhan Uskaner, depremi haddinden fazla okkalı elem almadan atlatırken eşinin tedavisi Adana Şehir Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde sürüyor.

Sağlık çalışanları tevellüt gününü kutladı

25 günde 8 cerrahi müdahale geçirerek hayata tutunan genç kadının 27.yaş günü olduğunu öğrenen keyif çalışanları üzerinde ‘İyi ki doğdun İrem’ yazılı pasta hazırlayarak mevlit günü sürprizi düzenledi. Deprem felaketini benzeri nebzede olsa unutan güre kadın, esenlik çalışanlarına teşekkürname etti.

“Gözlerimi kapattım ve gökyüzünü görürsem çıkarız diye niteleyerek düşündüm”

Yaşadığı felaketi İhlas Bilgi Ajansı’na anlatan İrem Uskaner, binanın şappadak yıkıldığını ve kendilerinin sokağa savrulduğunu söyledi. Uskaner, “Hamileydim, haddinden fazla korktum. O tam kanamam başladı. Eşim serian gelip bana yatakla gelişigüzel sarıldı. Sonrasında o yıkılma hatırat oldu. Ben o tam gözlerimi kapattım ve gökyüzünü görürsem buradan çıkacağız diye niteleyerek düşündüm. Eşim beni ve yatağı bu arada tuttuğu üzere kolonun konusunda düştük. Aut cephe duvarı eşimin sırtındaydı. Eşim sırtından o duvarı attı, yataktan telefonları alıp askı yakarak müzaheret çağırdı” diyerek konuştu.

“Evladım benim koruyucu meleğimdi”

Bacağının kolonun altında kaldığını, karnına düşen betonlar zımnında bile evladını kaybettiğini söyleyen Uskaner, “Bacağımı benzeri şekilde kolonun altından çıkarttım ve beni kurtarmaya gelenler lahzada alıp ambulansa götürdüler. Derhâl hastaneye geldim ve 8 ameliyat geçirdim. Pelvis kemiğim, taban kemiğim onarıldı. Proses şuanda iyiye gidiyor, ben iyileşmeye başladım. Evladım benim apotr meleğimdi, o olmasa belki kul eşimde hayatta olmayacaktık. Onun üzüntüsü var amma o benim koruyucumdu. Kalbimde yeri değme ahit değişik olacak. Asıl ve babasının hayatını bağışladı” ifadelerini kullandı.

“Binadaki kolonlar maktu”

Oturdukları sitedeki 3 blokta bire bir hasar olmadığını zat bloklarının iş yeri yapılması için kolonlarının kesildiğini kanıt eden İrem Uskaner, “Apartmanımızın altındaki hisse senedi yeri salon olmak üzere kiraya veriliyor. O mağazada kolonları kesip davalık oluyor. Sonraları aynı diş hastanesi açılıyor amma kolonlar diş hastanesinden önce zaten kesilmiş. Mimar şirketi bunu bize gösterdi. Çatı alışılagelen ayrımsız şekilde çökmedi. İlk 6 mezuniyet yere akıllıca çöktü, üstteki 6 ikmal yola akilane devrildi” dedi.

Öte yandan İrem Uskaner, esenlik çalışanlarının doğum gününü kutlamasına çok sevindiğini, kendisini hususi hissettiğini ve depremde yaşadığı acıyı bir nebzede olsa unuttuğunu söyledi.

“Birbirimize avunç oluyoruz”

Erhan Uskaner ise yer sarsıntısı çabucak haddinden fazla korktuğunu anlatarak, “Hortum kabilinden bir öz bizi dun akıllıcasına çekti. Allah’ın takdiri, biz hayatta kaldık. Bebeğimizi kaybettik amma bildirme azından tığ hayattayız. Birbirimize avunç oluyoruz” diye niteleyerek konuştu. – ADANA

Share: