Yozgat haberleri! Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Buğulanmış Bakımevini Ülfet Etti

Haber: TAMER ARDIL ERŞİN – Kamera: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Bahadın Yaşlanma Vakfı’nın kurduğu buğulu bakımevini konuşma etti ve Kılıçdaroğlu ile burada kalan sakinler birbirlerine çiçek ödül etti. Burada kalan bire bir avrat vatandaş, Kılıçdaroğlu’na Atatürk şiirini okudu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Yozgat’ın Bahadın ilçesinde Ihtiyarlama Vakfı’nın yaşlı bakımevinde kalan yurttaşları ziyaret etti. Kademe sakinleri Kılıçdaroğlu’na Kılıçdaroğlu da onlara çiçek hediye etti. Burada bire bir avrat vatandaş, Kılıçdaroğlu’na Atatürk şiirini okudu. Benzeri yaşlı de Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Bıktık, kâfi ondan diğer bıktık” dedi. Babası Kılıçdaroğlu’nun Tunceli’de köylüsü olan buğulu eş yurttaş da gözyaşlarını tutamadı ve Kılıçdaroğlu’nun ellerine sarıldı.

Vakfın yöneticileri Kılıçdaroğlu’na yaşlı evini gezdirdi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Türkiye nüfusu 2035’ten bilahare daha çok yaşlanacak. Yaşlılar elan fazla olacak Türkiye nüfusunda. Hastanelerin, nemli hizmet evlerinin yapılması geçişsiz. Yaşlılara evde bakım hizmeti verilmesi lazım. Buğulu insana çevrik içtimai hizmetlerin artması lazım. Bittabi bu tür mekanlar cesim. Bu kök mekanlarda yerey ve tabiatla da buluşabiliyor. Dört cidar ortada değil tabiatla de telaki imkanı var. Horozdu, tavuktu, kediydi, köpekti, değişik canlılara dahi böyle mekanda görmesi onun amacıyla üstelik şişman bir kazanım.”

Dünyalık yöneticilerinden birisi, vakıflarının 2010’birlikte kurulduğunu ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu izin vermediği üzere eskimemiş bire bir finans kurarak, bu buğulanmış evini açmayı başardıklarını anlattı.

Share: