AK Parti’li Ünal, Osmaniye’de sivil cemiyet kuruluşu temsilcileriyle aynı araya geldi Açıklaması

DOĞRU Öğür Ekip Başkanvekili Mahirane Ünal, Türkiye’nin, kriz çözücü bire bir mevki namına geleceğin yükselen yıldızı olduğunu ve dünyadaki besin krizini önlediğini belirtti.

Ünal, Osmaniye Valiliğini ziyaretinde itibar defterini imzaladı, Ilbay Erdinç Yılmaz ile basına kapalı görüştü.

Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve El Birliği Derneğini bile konuşma fail Ünal, cemiyet başkanı Mehmet Altun ve üyelerle ayrımsız araya geldi.

YANLIŞSIZ Fırka’li Ünal, Kahramanmaraş’ın milli mücadele dönemlerine değinerek, “Bugünkü verdiğimiz mücadelenin hangi anlamaklık geldiğini unutmamak geçişsiz. Bunlar ‘bu kavim unutur’ zannediyorlar ama bu ulus ariftir. Bu millet adamın gözüne aynı bakar, onun çabucacık puanını verir. Sosyal medyada yazıp çiziyorlar evet, bunlar seçimin sosyal medyada olacağını zannediyor. Halbuki bu milletin ağızsız çoğunluğu tayin kırat meseleyi. Sizler üstelik burada inşallah 2023’ün ne intikal geldiğini bilerek çalışacaksınız. Bu, siyasi ayrımsız mesele olmaktan çıkma ve çıktı tıpkısı şehir meselesi haline gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Programının peşi sıra Ünal, Osmaniye Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni bile konuşma etti.

“Siyasetçi adı altında anti politika yapanlar var”

Ünal, Ahmet Şekip Ersoy Firez Merkezi’nde düzenlenen “Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması”nda yaptığı konuşmada, dünyanın pahal benzeri toptan soylu erki daralmadan ve krizden geçtiğini belirtti.

Kovid-19, Afganistan’daki gelişmeler, Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin-Tayvan krizine değinen Ünal, “Gelişmeler bize bir şeyi net adına gösteriyor ki tığ, Norveç ya de Finlandiya değiliz. Tığ, çok zor aynı coğrafyada faal tıpkı ölmezlik ve bağımsızlık mücadelesi veren, bin yıldan beridir bile bu topraklarda kök salmış, varlığını, iddiasını, kavgasını sürdüren tıpkısı milletiz.” dedi.

Ünal, “Kuzu postuna bürünmüş kurtlar”ın beyninde dolaştığını ifade ederek, “Siyasi adı altında anti politika yapanlar var. Illet anti politika diyorum? Yöntem nedir? Siyaset, milletin iradesini sandıkta alıp, izzet yönetimine yansıtan ve yöntem üstü konularda de kenetlenen kişidir. Politikacı için yurt söz konusu olduğunda gerisi teferruattır zira biz, bu coğrafyada 1. Dünya ve Halas savaşlarında şurası haddinden fazla açık gördük, eğer benzeri vatanınız yoksa tek şeyiniz yok demektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin coğrafyasındaki mücadelesinin unutulmaması gerektiğini bel fail Ünal, artık aynı araya gelinmesi ve bunların hatırlanması gerektiğini dile getirdi.

YANLIŞSIZ Öğür Ekip Başkanvekili Ünal, Türkiye’dahi 1960-2002 yıllarında 38 hükümetin değiştiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

“Ulus seçmiş, göndermiş Ankara’evet. Darbeyle, muhtırayla, medyayla milletin seçtiği hükümet alaşağı edilmiş. Kim çözecek sorunları? Milletin derdini, sorununu kim çözer? Milletin derdini, sorununu evladı çözer. Demokrasi zaten halkın temsilcileri marifetiyle kendisini yönetmesi değil midir? Bu ülkede, Tanrı aşkına TBMM’nin duvarında ‘Egemenlik kaygısızca koşulsuz milletindir’ yazıyor bile 2007-2008’bile bu ülkenin başbakanının eşini GATA’ya başörtülü diyerek sokmadılar. Unuttuk mu bunları? Güzeşte benzeri tanesi diyor kim ‘Göreve geldiğimizde tekrar çarkıt günlerde olduğu üzere bu kusurlu uygulamaları gine kaldıracağız.’ Bunlara kusurlu uygulama gözüyle bakıyor. Yani insanların anne adalet ve özgürlüklerine falsolu uygulama namına bakıyor.”

“60-70 yıllık sorunları çözen emir, bugünün sorunlarını de çözer”

Türkiye’nin geçmişteki sorunlarını çözdüklerini anlatan Ünal, “Tığ bugün 2005’in, 2010’un, 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Müfit. Tığ zaman, bugünün sorunlarını konuşuyoruz. 60-70 almanak sorunları çözen kaime, bugünün sorunlarını dahi çözer mi? Emin olun çözer elhamdülillah. Kâfi kim inancımızı kaybetmeyelim, oluşturulmak istenen karamsarlığa, umutsuzluğa kapılmayalım.” dedi.

Zaman, iktidara gerek olmak isteyenlerin dününe bakılması gerektiğine dikkati çekici Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Zaman, bakıyorsunuz Alman ve Fransız gazeteleri değme aktarılma Türkiye ile ilişkin haberler yapıyor. Türkiye’nin defans sanayisinden ulaşıma, havacılığa varıncaya büyüklüğünde başarılarından bahsediliyor. Peki bunların, bu ülkenin başarısıyla hiç bahtiyar olduklarını gördünüz mü? 1957’birlikte esasen çarpış girişimi var. TBMM’birlikte çarpış girişimini araştırma komisyonu kurulmuş. Çarpış girişiminin arkasında o dolaşma yeniden CHP var. O çağ İsmet İnönü, TBMM’ye, çarpış tetkiki komisyonuna çağrılmış. Orada ‘Sizi ego de kurtaramam’ demiş. Adnan Menderes radyo konuşmasında ‘Bunların, bu ülkenin hangi muvaffakiyetine memnun olduğunu gördünüz’ diyor. Bunların yapılan icraatlardan hangisini takdir ettiğini gördünüz? Tek husus değişmemiş. O dönme dahi öyleydiler, zaman dahi böyleler.”

“Libya’da Hafter’i, Suriye’üstelik Esed’i desteklerler”

DOĞRU Fırka’li Ünal, kavim olmanın, üzüntüde ve sevinçte bire bir ve beraber olma anlamına geldiğini belirterek, şunları dile getirdi:

“Bu devlet yerel araba yapar, yapmaya kalkışır ‘yapamazsınız’, fabrikanın temelini atarsınız ‘kuramazsınız’, fabrikayı yaparsınız ‘üretemezsiniz’, üretirsiniz ‘satamazsınız’, satarsınız ‘bu yerel değil kim’ derler. gaz bulursunuz, ona da sevinmezler. Terörle mücadelede başarıya ulaşırsınız, mutlu olmazlar. 30 yıldan beri Karabağ’dahi Minsk Üçlüsü’nün çözemediği kardeş Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını, Karabağ’ı Türkiye özgürleştirdi. Bunlar bahtiyar oldular mı? Olmadılar. Libya’bile Hafter’i, Suriye’da Esed’i desteklerler. Şark Akdeniz’bile Palikarya tezlerini savunurlar. Cenabıhak aşkına ayrımsız nöbet birlikte şu milletle bu arada sevinin, şu milletle alay malay üzülün de biz birlikte ‘biz tıpkısı ve beraberiz’ diyelim.”

Türkiye’nin, acun genelindeki Kovid-19 kaynaklı sıkıntılardan pozitif ayrışarak çıkacağını belirten Ünal, “Türkiye kriz çözücü, çözüm kapasitesi faziletkâr benzeri mutluluk namına geleceğin yükselen ve ışıldak yıldızı. Hububat krizinde Türkiye adeta kilitleri açtı ve balaban bir azık krizini önledi. Sevindiler mi? Yarayışlı. 59 mutluluk Türkiye’yi, Recep Tayyip Erdoğan’ı alkışladı. ABD’üstelik Pentagon’un eski müsteşarı ‘Recep Tayyip Erdoğan Nobel Hazar Ödülü’ne aday gösterilmelidir’ dedi ama bunlar sevinmedi. Bunların bu ülkeyi ululamak, mübalağa etmek kabil benzeri amaçları benzer mi?” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin önü son basamak boş”

Maharetli Ünal, ülkenin defans sanayisindeki gelişimine değinerek, “Bugün Türkiye hamdolsun, defans sanayisinde yüzdelik 20 yerlilik oranını yüzde 80’lere çıkardı. Evvel, Fransız ve Alman basını ‘Savunma sanayisinde imdi namına yeten aynı Türkiye var’ dedi. 2012’üstelik Amerika’dan silahlı insansız gelgel uzlaştırıcı istedik, vermediler. Bütün bunları yaptık. 20 senede bunları yapanlar, Allah’ın izniyle önümüzdeki 20 senede neleri yapar?” dedi.

Türkiye’nin önünün münhal olduğunu vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

“Deneyimiyle, birikimiyle, potansiyeliyle eğitimli insan kaynağıyla çıktı Türkiye’nin önü serencam adım kilitsiz küreksiz. Türkiye bulunduğu dideban itibarıyla teminde, hazırlık zincirinde, lojistikte, üretimde, istihdamda, ihracatta, büyümede, şu anda rekorlar konusunda rekorlar kırıyor. Sıkıntılarımız, sorunlarımız var evet amma şunu unutmayın. Bu talih o büyüklüğünde nazik sorunları ve sıkıntıları çözdü kim… Tığ iktidara geldiğimizde azamet topladığı herhangi bir 100 liralık verginin 86 lirasını faize veriyordu. Tığ bugün bunu, yüzdelik 12’ye indirdik. Büyüklük bütçesinin yüzde 44’ü faize gidiyordu. Hamdolsun bu sorunlar çözüldü. Türkiye dokunaklı anlamda herhangi bir alanda makro mesafeler mezuniyet etti. İnşallah bundan ahir süreçte önümüz daha berrak. Yeter ki kendimize, ülkemize güvenelim. Kuzu postu giymiş çakalları, kurtları gani tanıyalım.”

Ünal, toplantının peşi sıra Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki cins bölgesinde cebe kazası sonucu şehit olan Yaya Kontratlı Leşker Atakan Çakırdoğan amacıyla ailesinin evinin önüne kurulan taziye çadırını görüşme etti, şehidin annesi İlknur ve babası Şanlı Çakırdoğan’a başsağlığı diledi.

Ziyaretlerinde Ünal’a, AK Öğür Osmaniye milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu ile SELIM Fırka Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy üstelik haremlik etti.Share: