Alkollü dil kullanırken ayrımsız çocuğun ölümüne hastalık olan kaymakama yıpranmamış görev iddiasına bakanlıktan yalanlama geldi

Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi’ndeki Özgürlük Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktadaki gidiş geliş ışıklarında 15 Temmuz’üstelik Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi kurgu, yolun karşısına geçmeye çalışan 13 yaşındaki Muhammet Polat’e, arkası sıra da bambaşka tıpkı araca çarpmıştı. Yaralanan Polat kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü sâdır Ilçebay Sinanoğlu tutuklanmıştı.

YENİ GÖREVE ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan geçkin üstelik Server Sinanoğlu’nun Çorum Valiliği Ahbaplık Müşavirliğine atandığı öne sürüldü. Kararname ile Sinanoğlu’nun yerine ise Ağrı’nın Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ DEVAM ETMEKTEDİR”

İçişleri Bakanlığı marifetiyle yapılan açıklamada ise “Bazen basın eser organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken beniâdem ve yaralanmalı gidiş geliş kazasına müdahil Server Sinanoğlu ile ilişik sâdır duyum ile ilişik aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzumlu duyulmuştur. Server Sinanoğlu için Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi işlenmiş, Gercüş Kaymakamlığı’na ise eksantrik bire bir ilçebay ataması yapılmıştır. Kadrosu Dışarılık Hususiyet Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu’nun görevden uzaklaştırma tıngır devam etmektedir. Konuyla ait olarak lüzum adli sormaca gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi tarafından idari anket sürmektedir” denildi.Share: