Süleyman Aristokrat: Semra Adamakıllı, Edirne’ye Giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin Başarılı Operasyonu ile Yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, dokunulmazlığı kaldırılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzelce’in yakalandığı açıkladı. Soylu, “Evire Çevire, sahte pasaport ve A.G. isimli muhacir kaçakçısı ve örgüt propagandası eden can ile Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin muvaffakiyetli operasyonu ile yakalandı” dedi.

Süleyman Aristokrat, içtimai iletişim araçları hesabında zaman yaptığı paylaşımda, Semra Güzelce’in yakalandığını duyurdu. Soylu’nun paylaşımı şöyle:

“Sevgili Kılıçdaroğlu, sana acı ayrımsız haberimiz var: HD PKK’lı Semra Iyicene enselendi. Güzelce, düzme pasaport ve A.G. isimli göçmen kaçakçısı ve örgüt propagandası yapan dirilik ile Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin muvaffakiyetli operasyonu ile yakalandı.”

NE OLMUŞTU

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 2017 yılında Adıyaman’da düzenlediği operasyonda öldürülmüş PKK’lı tıpkı teröristin cep telefonunda, HDP Diyarbakır Mebus Semra Sunturlu ile PKK kamplarında çekilmiş fotoğrafları bulunmuştu.

Bunun üstüne Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, Semra Fena Hâlde’in dokunulmazlığının kaldırılması amacıyla fezleke hazırlamıştı. Domuzuna’in dokunulmazlığı, güzeşte mart ayında, TBMM Umumi Kurulu’nda HDP’nin önerisi ile ayında yapılan kilitsiz küreksiz oylamada, 52 ‘hayır’ oyuna karşı 327 ‘evet’ oyuyla kaldırılmıştı.

Share: