Amasya’daki trafik kazasında yaralanan tiyatroculardan Özgür Ayaz üstelik taburcu edildi

Amasya’nın Merzifon ilçesinde, seyir oyuncularını taşıyan minibüs ile kamyonun çarpışması sonucu üç kişinin öldüğü trafik kazasında yaralanan Özgür Ayaz tedavi gördüğü Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nden taburcu edildi.

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan, Bağımsız Milletvekili Ayaz’ın tedavisinin arkası sıra taburcu edildiğini söyledi.

Karadeniz turnesi kapsamında Çorum’bile 20 Son Teşrin akşamı akıbet oyunlarını sahneledikten sonradan Samsun’a başvurmak için yola sâdır piyes ekibinin süresince bulunduğu, Aykut Bektaş yönetimindeki 52 ADK 527 plakalı minibüs, Merzifon’un Çaybaşı köyü mevkisinde ayrımsız yönde seyreden Hacı Ahmet Kılıç yönetimindeki 42 FES 27 plakalı kamyonla çarpışmıştı. Kazada minibüsteki Bağımsız Karataş, Tolga Güleryüz ve Burak Futbolcu hayatını kaybetmişti.

Yaralanan sürücü Bektaş ile Melis İşiten ile Sürgün Özbek tedavilerinin arkası sıra taburcu edilmişti. Amaç Şalvarcıoğlu ve Bağımsız Milletvekili Ayaz OMÜ Tababet Fakültesi Hastanesi’ne, Ceyhun Fersoy, Burak Gülçebi ve Sergen Deveci Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne atıf edilmişti. Raf Sarban, 21 Son Teşrin’de cankurtaran uçakla İstanbul’bile hususi hastaneye gönderilmiş, sair yaralılar da tedavilerinin arkası sıra taburcu edilmişti.

Share: