Ankara’da, Tarım Kredi Kooperatifleri’ne Ilişik Marketin Çöpünden Sebze Toplayan Eş: “Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan Utansın, Daha Ne Diyeyim”

DİLAN HÜMAYUN

Ankara’dahi aynı eş, Ekincilik Emniyet Kooperatifleri’ne ilişkin tıpkısı marketin önündeki çöpten göveri toplarken görüntülendi. Çöpten topladığı sebzeleri çocuklarıyla birlikte yiyeceğini söyleyen karı, “İhtiyacım olmasa ellerimi şu hastalıkta çöpe sokar mıyım? Ego, haftada bir defa, iki defa buraya geliyorum, atılanları alıyorum. Bunları çoluk çocuk da ego da yiyeceğim. Oturduğum habbe aylığı 350 TL. Onu ödeyebiliyorum haddinden fazla şükür. Bizim Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan utansın, henüz ne diyeyim” dedi.

Bu görüntüler, Ankara’üstelik bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri Şekil Birliği’ndeki marketin önünde kaydedildi.

Uşak’ın Sivaslı ilçesine merbut Tatarlı köyünde çiftçilik yapan İbrahim Kayaç, Tarım Güven Kooperatifi’nden çektiği emniyet borcunu ödeyemediği amacıyla 27 Kasım’üstelik 2021’de ‘tazyik hapsi’ yaptırımı ile Ankara’dahi tutuklanmıştı. 28 Kasım’de başıboş bırakılan rençper Kaya, anaparası 50 bin liralık olan mecmu 97 bin lira borcunu esasen ödeyemedi.

Ekincilik Yüreklilik Kooperatifleri Kalıp Birliği yetkililerine derdinin hikâyelemek üzere Ankara’ya mevrut İbrahim Kaya, Irtibat ile ayrımsız binada kâin marketin önündeki çöpten tıpkısı kadının göveri topladığını fark etti. Kaya, cep telefonu ile kaydettiği görüntüleri ZÜMRÜDÜANKA Olgun Ajansı ile paylaştı.

Çiftçinin dostça ettiği Gülseren Yılmaz isimli yurttaş, haftada bir iki sefer marketin önüne gelerek çöpe atılmış azık ürünlerini topladığını söyledi.

ÇİFTÇİ: BIBER DOLMASI ZANNEDİYORDUK

Gülseren Yılmayan’ın çöpten sebze toplayıp poşetlere koyduğu gören İbrahim Kayaç, “Biz, televizyonda çöpten domates, biber toplandığını görüyorduk dahi domates dolmasi zannediyorduk” dedi. Yılmayan ise Kaya’ya şunları söyledi:

“CUMHURBAŞKANIMIZ TAYYİP ERDOĞAN UTANSIN, DAHA HANGI DİYEYİM”

“İhtiyacım olmasa ellerimi şu hastalıkta çöpe sokar mıyım? Ego, haftada hele, iki nöbet buraya geliyorum, atılanları alıyorum. Bunları gençler bile ben dahi yiyeceğim. Oturduğum habbe aylığı 350 TL. Onu ödeyebiliyorum çokça şükür. Bizim Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan utansın, daha ne diyeyim.”

Fellah Kayaç’nın “Tayyip Erdoğan’ın haberi olsa seni bu arkaç koymaz ki” demesi konusunda Gülseren Yılmaz, “Senin kabilinden nicesi çekiyor beni. Görüyorlar, hani nerede” diye bedel verdi.

Share: