Ardahan’da aut ticaret eğitimi

Ardahan Tecim ve Endüstri Odası vasıtasıyla Ardahan’ın dış ticaret potansiyelinin harekete geçirilmesi amacıyla planlı dış tecim eğitimleri sonrası sertifika almaya doğruluk kazanan katılımcıları aut tecim sertifikaları, Atatürk Konuşma ve Güruh Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Eğitim programı çerçevesinde ihracata ferahlanmak için müstelzim minimal şartlar, dış satım mevzuatı, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri konularında kılgılı bilgiler sunuldu. Ardahan Ticaret ve Uran Odası öncelikleri doğrultusunda Ardahan’ın ticaret hacminin artırılması, tendürüst girişimcilerin aut ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi için planlı yetişek 28,29,30 Teşrinisani ve 1 Açıklık 2022 tarihlerinde dört günce nazari ve uygulamalı namına ve ücretsiz şekilde verildi.

Eğitim programı ile Ardahan’da dış satım dış alım yapmak isteyen taze girişimcilere aut ticaret işlemlerini elan aç yapmaları, işletmelerin rekabet güçlerinin artırılarak ürettikleri ürünlerin mikro dışı pazarlara açılması ve alelhusus Ardahan’ın ihracat kapasitesinin artırılması hedeflendi.

Katılımcılar sertifikalarını Ardahan Ticaret ve Endüstri Odası Umumi Heyet Başkanı Aheste Demirci ile Serhat Kalkınma Ajansı Ardahan Koordinatör Vekili Utku Kağan Bacaksızoğlu’nun elinden aldı. – ARDAHAN

Share: