Ardahan’da köy okulunda okuyan çocuklara drone eğitimi verildi

Ardahan’de karye okulunda okuyan çocuklara drone eğitimi verildi

ARDAHAN – Ardahan’de karye okulunda okuyan çocuklara drone eğitimi verildi.

Ardahan Merkeze merbut Aykırı köyünde okuyan çocuklara Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünde memur eğitmenler aracılığıyla drone eğitimi verildi. Milli Eğitim Bilimi Müdürü Erhan Keder’un de katıldığı eğitimde “drone”u gören çocukların yaşadığı mutluluk renkli görüntülere fon oldu.

Teknoloji serüveninin hep hızıyla bitmeme ettiğini belirten Keder, “Alçalma ilmin hocasıdır. Çocuklara merak ikaz ve bakir teknolojik araçlardan apaydın etme kâin bakanlığın projeleri içerisinde bulunuyor. Dizayn ustalık atölyesi, robotik kodlama ve Bilsem’deki değişik aktiviteler alay malay değerlendirildiğinde geleceğe çocuklarımızı taşıyoruz. Bakanlığımızın milli teknoloji hamlesi dediği teknofest ve tübitak üzerindeki projeler kapsamında bugünde burada adamakıllı ayrımsız aktiflik gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin heyecanını görüyorsunuz. Amacımız çocukları geleceğe vurmak. ve teknolojiden arz ongun şekilde yararlanmalarını amaçlamaktayız” dedi.

Öğrencilere Drone eğitimi veren Enformatik uzmanı ve insansız hava ara bulucu pilotu Suat Işıklı, köy okullarında öğrencilere milli yetişek müdürlüğü ile alay malay Drone eğitimi vermeye karar verdiklerini söyledi.

Çocukların olağan dışı bire bir ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Işıklı, “Karye okullarında okuyan torunlar drone eğitimine balaban ilişki duydu. Drone bilgisi olan kullandırıp drone karşı bilgiler verdik. Öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. İlerleyen zamanlarda bu eğitimler bitmeme edecek” şeklinde konuştu.

Share: