Artvinli Zahmetli Öğretmene, Tek Gitmediği Düzce’den Otoyol Geriden Geriye Geçiş Cezası Kesildi

AMAÇ İSTANBULLU

Artvin’in Ardanuç ilçesinde oturan zahmetli sarıklı Mehmet Katarakt’ya, hayatı süresince hiç gitmediği Düzce’den otoyol gişesinden gizliden gizliye intikal cezası gönderildi. Katarakt, hayatı süresince gitmediği İstanbul- Ankara otoyol yolu üzerinde bulunan Düzce tevhit uran bölgesinde aracıyla intikal ihlali yaptığı gerekçesiyle manifesto edilen ukubet karşısında şaşırdığını rapor ederek yetkilerden bu durumun araştırılmasını istedi.

Artvin, Ardanuç’ta oturan tekaüt hoca Mehmet Aksu, 10 yıl ilk otobüsle tıpkısı kere Bursa’ya gittiğini, teferruatlı zamandır Artvin yer dışına aracıyla çıkmadığı halde 4 dönme önce postacının namına gizliden gizliye geçiş cezası tebliğ ettiğini söyledi. Aksu’ya 01.02.2022 tarihinde, saat 18: 42’de İstanbul-Ankara Otoyolu Düzce OSB noktasından geriden geriye geçiş yaptığı gerekçesiyle toplanmış 106,25 TL yönetsel para cezası kesildi.

Mehmet Aksu şunları söyledi:

“Zor öğretmenim Artvin’in Ardanuç ilçesinde oturuyorum. Bunu lacerem anlatacağımı bilemiyorum. 3 çevrim geçmiş benekli kağıt getirdi. Açtım baktım kim bire bir gidiş geliş cezası. Trafik cezasında Düzce otoyol yolu yazıyor. Benim hayatta o yollara gittiğimi on paralık hatırlamıyorum. Artvin ili dışına çıkmamışım bu aracımla alay malay. Az Buçuk abus karşıladım henüz zaten bu elbette benzeri olaydır. Başıma daha önceleri böyle tıpkı görüngü üstelik gelmedi ve böyle aynı olaya üstelik maruz kalmadım. Zaten antika karşıladım. Ben aracımla birlikte Artvin’in dışına de çıktığım yoktur. Cezaya maruz kaldım ve bunun nedenini araştırıyorum. Andıran attık ait adrese henüz, oradan da karşılık gelmedi. Hiç gittiğim yoktu 10 yıl içerisinde tıpkısı yegâne Bursa’ya gitmişimdir otobüsle, o dahi o yoldan geçmiyor doğrusu. Cezanın kesildiği 01.02.2022 tarihinde geçtiğim tespit edilmiş amma hayatta ego o yola gitmemişim, kullanmamışım o yolu. Talebim olayın araştırılması, bu cezanın nerden geldiğini, pekâlâ kaynaklandığını, değme usulsüzlük var mı yok mu, klonlama gibi ayrımsız şeyler mi varmış. O forma hâller varmış acaba onlarla ilişkin benzeti midir nedir bilemiyoruz. Araştırılmasını kâm ediyoruz yetkililerimizden.”

Share: