Atilla Ataman’dan CHP’li Özel’in iddialarına yanıt

Trabzon Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Atilla Ataman, CHP Takım Başbuğ Vekili Hür Hususi’in TBMM yaptığı basın toplantısında, şahsının ve eşinin siyasal nüfuzunu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle namına Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığı iddialarına düzenlediği matbuat toplantısıyla cevap verdi.

Ataman, Özel’in namına yönelik bühtan attığını anlatım ederek “Bu konuda iftira davası açacağımı afişe etmek isterim. Gelirini da sokak köpekleri üzere harcayacağım” dedi.

Ataman konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, “Geri, yani 10 Kasım Atatürk’ümüzün ölüm sene dönümünde CHP Takım Başkan Vekili Özgür Özel, Türkiye Iri Kavim Meclisi’nde yaptığı basın toplantısında, şahsımı ve eşimi ismen laf ederek, siyasi nüfuzumuzu kullanarak Gümüşhane Palan ilçesinin üç köyünü mahalle kendisine Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığımızı sav etmiştir. Bahse konu köyler; Kırgeriş, Bağlama ve Damlı köyleridir. Burada yapılan köylerin Trabzon’a bağlanıp, mahalleye dönüşmesi değildir. Bahse bahis yerden az buçuk elan yukarıda Kadırga yaylası var ki çokça koca aynı noktadadır, Gümüşhane Kürtün’e bırakılmış. Bahse laf yerde ise sınırda benzeri aranjman işlenmiş, o üstelik İçişleri Bakanımızın Gümüşhane’den mevrut talepleri değerlendirmesi yanında yargıya vukuf etmiştir. Dava hoppadak aynı kısmi çizgi değişikliğidir. Özel’in iddiası şu; 8 Açıklık 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, kestirmece bire bir sene bilahare, Atilla Ataman ve eşi vasıtasıyla matrut oluyor ve bu üç köy Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlanıyor. Yani daha yakında ve bitişiğinde olan Tonya ilçesine değil, Şalpazarı ilçesine, da Damlı köyü muhtarı Trabzon Tonya’lı olduğu halde, antrparantez benim evim Gümüşhane Özkürtün sınırları zarfında olduğu halde, ben böyle tıpkı özdek yaptırmış oluyorum, neden yakınında otelimiz olduğu için. İş bununla dahi kalmıyor, bu zamana kadar hiç duymadığımız aynı izin ile Büyükşehir yetkilendiriliyor ve ego buraları eko turizm bölgesi haline getiriyorum” diyerek konuştu.

Ataman, Özel’i iddialarını kanıtlama etmesi durumunda çekilme edeceğini belirterek “Şahsım ve eşimle ilgili argüman ettiğin hususlardan bir köşe yazısı benzeri tamlık bire bir satır tıpkı sözcük tıpkı harf makul çıkarsa ve bunu ispatlarsan, Trabzon Büyükşehir belediyesi Divan Başkanlığından ve Belediye Başbuğ Vekilliğinden şahsım ve DÜRÜST Parti Diyarbakır İl Başbuğ yardımcılarından eşim Suna Kepolu Ataman derhal istifa edeceğiz. Eğer ispatlayamazsan gereğini hala var olduğunu zannettiğim şerefine havale ediyorum. Sonuç kendisine; bu konuda iftira davası açacağımı da izhar etmek isterim. Gelirini birlikte sokak köpekleri amacıyla harcayacağım” şeklinde konuştu. – TRABZON

Share: