Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden öğrencilere ulaşım desteği

Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz’ın, üniversite öğrencilerinin konforlu ve uygun eşit ile gezi edebilmesi için Cesaret Yurtlar Kurumu-Çağış Kampüsü Hattı’ndaki esnafla anlaşıp, otobüslerin Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçmesini sağladığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, site merkezi ile 28 kilometre uzaklıkta kâin Balıkesir Üniversitesi ortada mesafenin etraflı olması zımnında fiyatı, kent içindeki ayrıksı hatlardan seçme ant elan çok olan KYK-Yerleşke Hattı, Yılmaz’ın devreye girmesiyle şoför esnafı de kıvançlı edilerek diğerleriyle eşitlendi.

Öğrencilerin daha konforlu, bayındır ve makul pahalı seyahat yapabilmeleri için, KYK-Kampüs Hattı’nı çalıştıran 61 çoban esnafıyla anlaşmaya varılarak Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bakım yegâne doğrudan verilmeye başlandı.

Şoför esnafının dahi destekleriyle hep çıktı Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yönetilecek. Araçların fiziksel modernizasyonunu eden Büyükşehir Belediyesi; mor olan otobüsleri sair uray otobüsleri kadar kırmızıya çevirecek. Şoförler ise bir tane tip kıyafete giyerek ulaşıma ayrımsız standart getirilecek.

Ayrıca, Yılmaz’ın talimatıyla sabık yıl 4,5 liralık olan KYK-Yerleşke Hattı yol ücreti, öğrencilere özel hazırlanan abonman tarifeleriyle 2,80 liraya düşürüldü.

Öte yandan, beyinli belediyecilik hizmetlerini bile sisteme bütünleşmiş fail Büyükşehir Belediyesi, kayran denetleme kontrolleri ve yoğun duraklara kurulan malumat izlem istasyonları yardımıyla araçların duraklarda bekleme aralıklarını minimuma indiriyor.

Yoğun saatlerdeki seferlere 18’er metrelik körüklü 3 açar dahil edilip, üniversiteye muvasala süresi minimum düzeye çekilerek bekleme aralıkları genişlik gösterişli saatlerde maksimum 2 zaman oldu. Antrparantez okulun önce haftası Yerleşke Hattı’nın sabahki geçmiş seferinde öğrencilere enerjik müzik ziyafeti da verildi.

Share: