Balıkesir’de VETBÜS ile 1939 sahipsiz hayvan otama edildi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, VETBÜS ve VETBÜLANS ile sahipsiz hayvanların tedavilerini sürdürüyor. VETBÜS, bugüne kadar bin 939 sahipsiz hayvanını otama ederken 1,5 kamer önceki hizmete giren VETBÜLANS ise günde sayı farkı 9 vaka ile toplam 377 yaralı canın geçmiş müdahalesini görüngü durumunda yapıp tedavi merkezine ulaştırdı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 1 Mart’ta devreye aldığı duraksız veteriner kliniği hizmeti veren VETBÜS, bugüne büyüklüğünde bin 939 iyesiz hayvana müdahale etti. Kasaba Dulda ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Balıkesir’i gezerek hizmet veren VETBÜS, gittiği ilçelerde iyesiz hayvanlarını afiyet taraması, bağırsak-dış otlakçı taraması, ultrason, aşılama kabil kapsamlı esenlik taramasından geçiriyor.

Tetkik ve otama üzere baytar ekibin hazır bulunduğu, ayrıca Balıkesir Üniversitesi Baytar Fakültesi öğrencilerine bile staj imkanı sağlayıcı VETBÜS, sunma ücra köşedeki sokak hayvanlarına birlikte umum klinik imkanları sunarken sahipsiz hayvanların rehabilitesi ile geçici ve müstevli hastalıkları önlemeyle dahi uğraş ediyor. Balıkesir’birlikte turlayarak hizmet veren VETBÜS’e vatandaşlar da sokaktan sahiplendikleri hayvanlarını götürerek tedavi ettirebiliyor.

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi, 1 Temmuz’bile hizmete aldığı tam donanımlı efsanevi ambulansı VETBÜLANS ile 7-24 kaymakamlık sonucu yaralanan yahut hastalanan sahipsiz hayvanların imdadına koşuyor. Hususi düşünülmüş aheste bakım ünitelerinde evvel müdahaleleri yapılan iyesiz hayvanlarının VETBÜLANS vasıtasıyla sunu andıran bakımevine ivedilikle ulaştırılmasını sağlanarak birey kayıplarının sunma organ indirilmesi amaçlanıyor. VETBÜLANS, 1 Temmuz’dan bu yana 377 çıkmaz hayvanına müstacel müdahalede bulundu. İlk müdahalenin peşi sıra Büyükşehir’e ait bakımevlerine götürülen sokak hayvanları sağlıklarına kavuşana büyüklüğünde burada otama ediliyor.

Share: