Başkan Vekili Subaşı, muhtarlarla tıpkı araya geldi

Bilecik Uray Komutan Vekili Ferişte Cıda Subaşı, “Demokrasinin asıl taşlarından biri olan muhtarlık görevini namına getiren kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü yer ahbapça dileklerimle kutlarım” dedi.

Bilecik’te 19 Ekim Muhtar Haset münasebetiyle Bilecik Belediyesi vasıtasıyla Düz Park tesislerinde muhtarlar amacıyla kahvaltı organizasyonu düzenlenirken, mahalle ve karye muhtarları bütün kol katıldı. Burada muhtarlara seslenen Subaşı, “Ülkemizde demokrasimizin ana taşlarından birisi, devletimiz ile vatandaşlarımız ortada bildirme mail angajman noktası olan muhtarlarımız, yapmış oldukları görevlerde devletimizin, mahallelerimizin ve köylerimizin temsilcisi konumundadırlar. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde mehabetli görevler üstlenerek, vatandaşlarımızla ihtişam kurumlarımız ortada güreşçi köprüsü vazifesi görmektedir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında mevrut muhtarlık teşkilatı en ücra yerleşim namına de çağdaş, yenilikçi amme idaresi anlayışını taşıyarak gelişigüzel ahit vatandaşlarımızın hizmetinde olmuştur. Muhtarlarımıza verilen önemin göstergesi olarak muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik hal önerileri ile bu müessesenin tarihî bağlarını koruyarak geleceğe ilgili vizyonun belirlenmesine yönelik son yıllarda çokça önemli çalışmalar işlenmiş ve 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Haset olarak car edilmiştir. Bu ihtisas ve düşüncelerle; devletimiz ile vatandaşlarımız arasında çok muhteşem tıpkı fariza örümcek muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Haset”cavlak kutluyor, yapmış oldukları kudretli icraat amacıyla kendilerine teşekkür ediyor, irtihal fail muhtarlarımıza Cenab-ı Allah’tan yağmur, görevde olanlara keyif ve kalburüstü görevler dilek ediyorum” dedi.

Organizasyonun düzenlenmesinden ekolojik ortam memnuniyetlerini belirten Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, Subaşı ve yönetimine teşekkür etti. Şişman ajanda fotoğrafının çekimi ile organizasyon sona erdi. – BİLECİK

Share: