Bükülme Saha Yaşadığı Hastalığı Anlattı

Devrim Alan, geçtiğimiz april ayında yaşadığı kısık keyif sorunu zımnında ‘Camdaki Kız’ dizisine iki hafta ara vermek zorunda kalmıştı. Gülcihan Koroğlu karakteri, senaryo gereği Van’daki parasız amcasının yanına gitmişti. Bu süreçte hastanede otama gördüğü ortaya çıkan 53 yaşındaki oyuncu, sağlığına kavuşup sete dönmüştü.

Beynine pıhtı attığını açıklayan Saha, 4 Mayıs’ta içtimai iletişim araçları hesabından sevenlerine şöyle seslenmişti:

Basında çıkan çor haberleri üzerine telefonum neredeyse susmadı. Sevginiz hangi şişman, ne şanslıyım. Cenabıhak ayrımsız tekinizin dahi teline bozulma vermesin. Yekpare bir ay geçmiş bugün, beynimin talamus bölgesine minnak tıpkı pıhtı attı. Minnacık şey, beni hastanelik etti. Sakim atlatılmış, önemli bire bir maslahat. İyiyim, acele kocamak ve sağlıklı tarafımda gen lapacılık hissi dışında ilinek bırakmadı. Doktorumun dediğine göre o birlikte geçecek. Aradınız, sordunuz, bereketli enerjiler, dualar yolladınız. Hepinizin o iyicene kalplerinize minnettarım. Hepinizi sevgimle kucaklarım. Zinde, şahane günlerimiz olsun.

Ünlü aktör, hastalığını ilk kez Empati programında anlattı: çabucak hayatımız değişti! Sabah evden normal çıktım, döndüğümde eşim Alper konuşamıyordu ve yazamıyordu.

Beyindeki müracaat merkezine pıhtı attığı amacıyla konuşmayı ve yazmayı unutmuştu. Bilcümle Alper düzelirken benim ayaklarım uyuştu, sonradan ellerim uyuştu, sonradan yüzümün yarısı uyuştu. Alper’den çok idmanlı olup, maslahat üzerine nazik okumalar yaptığım amacıyla ‘Beynime benzeri özdek oldu, benim doktora gitmem lazım’ dedim. Kendime banal benzeri çanta yaptım, Alper’i uyandırdım ve ‘Hastaneye gitmem gerekiyor, sanırım benim beynime pıhtı attı’ dedim.

Bu büyüklüğünde emindim ve yanılmadım. Gerçekten öyle oldu. Bu posta apayrı tıpkı mütehammil proses başladı. Günün böylece Alper bile ego üstelik şunu düşünüyoruz; Avlu bize ikinci bire bir şans verdi. Daha Çok tek şey eskisi üzere değil. Ölebileceğimi tek düşünmedim. Umudumu hiç kaybetmedim.

Share: