Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Aktaş Açıklaması

Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Eskişehir Taşı, TOGG’un kol üretime geçmesiyle 60 almanak bir hayalin gerçeğe dönüştüğünü belirterek, “TOGG’un pres ruhsatını imza etmek, ayrımsız hayali gerçeğe dönüştürmenin imzasını alaşağı etmek çok önemliydi. TOGG çok güç dış satım potansiyelini birlikte ortaya çıkaracak” dedi.

Gemlik’te TOGG Fabrikası’nın açılış töreninde gazetecilere açıklama özne Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Denizköpüğü, şehrin belediye başkanı olarak işletme ruhsatını imzalamaktan ortalık mutlu olduğunu belirterek, “O imzayı atmak galeyan vericiydi. Çatlak 2019’birlikte Cumhurbaşkanımız lansman yaptığında birileri “fon” dedi, “spekülasyon” dedi. Çarpıtmalar oldu. Ev sahibiydik. Valimizle karşıladık. 12 Orak Ayı 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız temelini attığında. Illet bahsediyor bunlar dediler. 26 ay üzerinden geçti. Açılışını heyecanla yapıyoruz. TOGG ülkenin geleceğine yapılan kocaman yatırımdır. Yıllardır fon edip de gerçekleştiremediğimiz vizyondur. Cumhuriyetin 100.yılında çokça yetişkin kazanımlara açar olacağına candan inanıyorum. Canip sanayide transformasyon başladı. Bursa otomotiv şehri, 3 markayı içinde barındırıyor. TOGG ile beraber sürecin mutluluk lehine evrildiğini görüyorum” dedi.

Gemlik’te nesir edilen TOGG’un lokasyon kendisine üstelik kebir aynı konumda olduğuna dikkat calip Başbuğ Patal, “İstanbul Bursa kadar yetişkin lokasyonun tam itidalli noktasında. 33 senedir makine kullanıyorum. Açıkçası özlük arabam da oldu. 24-25 yaşından beri. TOGG bayağı temiz tıpkısı dil. TOGG ile ait hem ensiz zarfında hem yurtdışında büyük temenni olacağını düşünüyorum. İlk ve evcil olması sebebiyle kasırga oluşturdu, duruşu, kalitesi duruşuyla bağlam toplayacak. Çok tehlikeli dış satım potansiyeli ortaya çıkaracağını düşünüyorum. Aracın günümüz şartlarında çok mebzul bire bir ekip marifetiyle uzunca tıpkısı süredir tasarlanarak bugünlere getirilmesi çok şeyi anlatım ediyor. TOGG’un aynı çok makine firmaları ile alakadar inkılap ve değişimin tetikleyicisi olacağını düşünüyorum. İhracatla dayalı otomotivde bizi dip lige taşıyacak” diye niteleyerek konuştu.

Tesisle ilişkin kıytırık ateşin olduklarını anlatan Başbuğ Magnezit, “Tesisin süresince vadi ahzetmek. 60 yıllık hayalin hayata geçmesi nadir. Şehrin belediye başkanı namına da kıymetli tesisi, gerçeğe dönüşen hayale imza kovmak çok heybetli. 00.30 kadar geldiğimde Ankara’dan ihvan belgeyi getirdiler, imzaladık. O imza galeyan vericiydi. Çatlak 2019’birlikte Cumhurbaşkanımız lansmanı yaptığında birileri “görüntü” dedi, “montaj” dedi. Çarpıtmalar oldu. Sülale sahibiydik. Valimizle karşıladık. 12 Temmuz 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız temelini attığında. “Neden bahsediyor bunlar” dediler. 26 kamer üzerinden geçti. Açılışını heyecanla yapıyoruz. Ülkenin geleceğine yapılan eke yatırımdır. Yıllardır tayf edip birlikte gerçekleştiremediğimiz vizyondur. Cumhuriyetin 100.yılında haddinden fazla kocaman kazanımlara vesile olacağına içtenlikle inanıyorum. Taraf sanayide transformasyon başladı. Bursa otomotiv şehri 3 markayı içre barındırıyor. TOGG ile beraber sürecin talih lehine evrildiğini görüyorum. Bizim plakamız 16. Biz 16.sıradaki araca talibiz. İnşallah banttan inen 16.açkı bizim olacak. Birlikte 13 bin personeli olan 8 iştiraki olan, 10 ayrı hukuksal kişiliği başöğretmen Bursa’nın arz iri amme kuruluşundan biri olan Büyükşehir Belediyesi’nin inkılap değişimi bu araçlarla sağlaması gerçektir. Bunun konuşu boyutu üstelik olacak. Açacak almaktan ibaret değil, kullanımı ile ilgili bize de ulama sağlayacak. Gelecek yerine hem özlük süresince TOGG hem birlikte ülke otomotivi ile ilişkin oylumlu açılımlara dil olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Denizköpüğü, TOGG’un yerli ve milli gururu yaşatan, kaliteyi yaşatan bire bir altyapıyı ortaya çıkardığına dahi vurgu yaparak, “Ayrıksı firmalar birlikte markalar üstelik tedbirini alacaktır. Ben TOGG’un her zaman hem kalitesiyle hem duruşuyla hem özellikleriyle bire bir ayrıcalığı ortaya koyacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. – BURSA

Share: