Cama çıkıp nida ettiler! Sivas’ta esnaf ziyareti işleyen İBB Başkanı İmamoğlu’na BBP’lilerden şaşırtı teklif

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Akşener ile Gümüşhane’da katıldıkları programın peşi sıra zaman de Sivas’ta benzeri dizi açılış ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. Akşam saatlerinde Sivas iklim merkezinde olan İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İMAMOĞLU’NU ÇAYA NIDA ETTİLER

Genel Başkanlığı Mustafa Destici’nin yaptığı Topluluk İttifakı’na bindi veren Nazik Ilişki Partisi’nin Sivas İl Başkanlığı önünden sabık İmamoğlu, içeriye çaya davet edildi.

“ZEVKLE GELİRİM AMA BU AKŞAM EZANI İŞİMİZ VAR”

Namına pencereden seslenenlere halk sallayan İmamoğlu, “Kusura bakmayın gitmemiz lazım. Zevkle gelirim ama bu akşam işimiz var” dedi.

“ÜLKEMİZİN DEĞME NOKTASINI HİSSEDİYORUZ”

Matbuat mensupların sorularını yanıtlayan İmamoğlu, bir soru konusunda, “Masanın genişlik çalışkan neferi olacağım” sözlerini yineleyerek, “Görüyorsunuz ortamı, yaşıyoruz. Bütün umumi başkanlar yaşıyor. Dün sayın Akşener ile Gümüşhane’deydik. Çokça değerli tıpkısı hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımız ile bir aradaydık. Umumi başkanımız geçmiş Tokat’taydı. Zaman Sivas’a kuzeyden antre yaptı, merkeze geliyor. Zımnında ülkemizin temas noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Bir tarafta herkesin ayrımsız görev alanı var, çözümleri çalışıyoruz. Bizde İstanbul kabilinden Türkiye’nin bildirme kebir kentinden bilcümle ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Bugün bile Sivas’ta 250’yi aşkın uray başkanımızla iki günlük himmet yapacağız. Sabahta Divriği’birlikte güzel bire bir eseri açtık. Zımnında her madde haddinden fazla iyice olacak. Zamanı geldiğinde değme değişmeyen alınır, yeryüzü fena hâlde şeyler yapılır amma esasen söyleyeyim o masanın yer etkin neferi ben olacağım. İnşallah bütün aynı kararlılıkta koşar” dedi.

Share: