İmamoğlu: “Hani Birileri Meraktan Çatlasın birlikte Patlasın, Bizi İlgilendirmiyor. Biz İşimize Bakıyoruz”

İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sivas’ın Divriği ilçesinde yaptığı esnaf ziyareti sırasında gazetecilerin, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kılıçdaroğlu karşıma çık” sözünü hatırlatarak yönelttiği, “Altılı masadan Kemal Komutan mi çıkma” sorusuna, “Hani birileri meraktan çatlasın de patlasın. Bizi ilgilendirmiyor. Biz işimize bakıyoruz. Yani lafları birbirine karıştırıyorlar, kuvvet hakeza mi evet Tanrı aşkına? Rastgele ahit muhalefetle ilgileniyor. İktidar böyle mi olur Cenabıhak aşkına? Seçkin aktarılma İstanbul Belediyesi’nin işiyle, gücüyle ilgileniyor. Bir devir namevcut kim 6-7 tane bakanı hakkımızda bahis etmeyiversin. İşleri, güçleri bizleriz yani. Onun amacıyla geçmek kim sonuç veren ongun taşlanır” karşılığını verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği teknik ve proje desteğiyle tamamlanan Divriği Otogarı ve Yaşam Merkezi’nin açılışından sonra ilçede esnafı ziyaret etti.

İmamoğlu, ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu “Altılı Ganyan masanın arz nazik neferi benim demiştiniz. Hala tıpkısı fikirde misiniz” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Bittabi halen benim. Elhak görüyorsunuz ortamı. Yani yaşıyoruz hepimiz, umumi başkanlar yaşıyor. Sayın Akşener’le Gümüşhane’deydik. Haddinden Fazla zer bir hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımızla ayrımsız aradaydık. Genel başkanımız mazi Tokat’ta zaman Sivas’a kuzeyden giriş yaptı merkeze geliyor.

Dolayısıyla ülkemizin gelişigüzel noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Tıpkı yandan ülkemiz namına çözümleri ülkemiz hesabına çalışıyoruz. Herkesin kendi fariza alanı var. Tığ da İstanbul kabilinden Türkiye’nin bildirme şanlı kentinden esasen bütün ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Zaman da Sivas’ta 250’yi aşkın CHP’li belediye başkanımızla iki günce çalışma yapacağız. Sabahleyin bile Divriği’dahi iyicene tıpkı eseri açtık. Nedeniyle değme husus çok domuzuna olacak. Zamanı geldiğinde değme değişmeyen alınır, yer sunturlu şeyler yapılır amma tekrar anlatım edeyim o masanın sunma hareketli neferi ben olacağım, bu benim iddiam. İnşallah hep bire bir kararlılıkla koşar.”

“BİRİLERİ MERAKTAN ÇATLASIN BILE PATLASIN BİZİ İLGİLENDİRMİYOR. BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ”

İmamoğlu’na, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kılıçdaroğlu karşıma çık” sözleri hatırlatılarak, altılı masanın adayı soruldu. İmamoğlu, bu istifham üzerine üstelik şunları söyledi:

“Tek sorunu bulunmayan. Tabiatıyla hani birileri meraktan çatlasın de patlasın. Bizi ilgilendirmiyor. Biz işimize bakıyoruz. Kimin ne dediğinin de türkçesi bir önemi yok. Yani lafları birbirine karıştırıyorlar. İktidar hakeza mi tamam Cenabıhak aşkına? Yani rastgele aktarılma muhalefetle ilgileniyor. İktidar hakeza mi evet Tanrı aşkına? Her aktarılma İstanbul Belediyesi’nin işiyle, gücüyle ilgileniyor. Tıpkı çağ namevcut kim 6-7 şerha bakanı hakkımızda laf etmeyiversin. İşleri, güçleri bizleriz yani. Onun için eylemek ki semere veren ağaç taşlanır. Şu an yaşadığımız o. Yani bana vekil aslında görür yani. Moralimi, umudumu, şu gençleri üreten insanları, esnafı. Alelhusus kadınlardaki enerjiyi Türkiye nazik tıpkı değişimle cebin karşıyadır. 2023 sıcaklığıyla Cumhuriyetin o yüzüncü yılının meşalesiyle geliyor. Tığ üstelik hazırız.”

Share: