Çanakkale’den trenle gönderilen konteynerler Gölbaşı’na ulaşıyor

Çanakkale’den trenle gönderilen 600 konteyner, peyderpey Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine geliyor.

Depremlerde Gölbaşı ilçesinde çok sayıda çatı yıkılırken, bazen binalarda ise kırıcı ve hafif hasarlar oluştu.

Evleri yıkılan vatandaşların arızi tahaffuz ihtiyacını bastırmak üzere ilçede çerge ve taşımalık kentler kuruluyor.

Bu kapsamda Çanakkale’den trenle gönderilen 600 konteynerden peyderpey ilçeye ulaşanlar, AFAD ekiplerince eksiklikleri giderildikten bilahare depremzedelere konfirmasyon ediliyor.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki çalışmaları eş güdümlü fail Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AA muhabirine, ilçede depremlerden sonraları tren raylarında eğilmelerin meydana geldiğini hatırlattı.

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığına ilgili kombine buraj makineleriyle raylardaki başkalık ve bükülmelerin düzeltildiğini, Adana-Kahramanmaraş şimendifer seferlerinin başladığını dile getiren Hatipoğlu, “Trenlerle Gölbaşı ilçemize yardım malzemeleri getiriyoruz. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde henüz önceden depremzedelerin kullandığı konteynerleri bölgemize getirttik. Bu şekilde onları temizleyerek, esasen vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz.” diye konuştu.

“600’e andıran taşımalık, trenle ilçemize gelmiş olacak”

Hatipoğlu, trenle getirilen konteynerlerin hizmet ve onarımını yaptıktan sonradan köylerde dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Konteynerleri köylerimize ulaştırmaya bitmeme ediyoruz. Bu kapsamda 600’e mümasil konteyner, trenle ilçemize gelmiş olacak. Bunları hem köylerimizde hem bile gerekseme kâin alanlarda değerlendiriyoruz. Sair yandan konteyner şehir çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Esenler, Tokat ve Altınordu belediyelerinin birlikte katkılarıyla hızlıca konteyner kentin inşasına bitmeme ettiklerini anlatan Hatipoğlu, “Alternatif alanların üstelik enfrastrüktür çalışmaları yapılıyor. Diğer yandan yeniden kırsal alanda üstelik çalışmalarımız bitmeme ediyor. Mekân ve köylerimiz ile Gölbaşı’nda ve özge bölgelerde, deprem yaralarını devletimiz balaban benzeri güçle saracaktır.” ifadesini kullandı.

Share: