Çoruh EDAŞ “Enerji Bindi Ekibi” sarsıntı bölgesinde yardımlara devam ediyor

Çoruh Ruh Dağıtım YEMEK (Çoruh EDAŞ), “asrın felaketi” kendisine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde arıza tamir faaliyetleriyle erke mizan ve esas ihtiyaçların karşılanması üzere yardım çalışmalarına devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, öz bakım sahasının dışında olmasına karşın evvel saatlerden itibaren facia bölgesine yardıma revan Çoruh EDAŞ, 40 açar ve 142 yabanlık “Erke Bindi Ekibi” ile anne yaşam ihtiyaçlarının dağıtımından çıkmaz hayvanlarının beslenmesine bir nice çalışmada fariza aldı.

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon yerine 5 memleket ve 61 ilçede cümbüş dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, hareket bölgesinde AFAD, AKEDAŞ ve Fırat EDAŞ Akse Merkezi Koordinatörlüğünde şişko hayat alanları ve yüksek öncelikli bölgelerde arıza giderim çalışmalarını sürdürdü.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Çoruh EDAŞ Şeriklik Müdürü Mehmet Vazıh, enerji arzının sağlanmasına ve depremzedelere müteveccih yardım çalışmalarına bitmeme edeceklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde yaşanan bu üzücü olaydan çevre serencam adım üzgünüz. Depremin önce anından itibaren ekiplerimiz ile bölgeye derk ederek, depremzedelerimizin temas makule ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalarımızı sürdürdük. Bunun birlikte bölgede son etap önem arz fail erke altyapısındaki hasarları bile çalmak yerine destek çalışmalarımız devam ediyor. Ilişki ve beraberlik ile nahiye halkının tıpkısı nebze bile olsa yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Umuyoruz kim ülkemiz tıpkısı elan hakeza balaban tıpkı hınç yaşamasın. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılarımıza bile ivedili şifalar diliyoruz.”

Share: