CW Erke panelleri güneşin olduğu herhangi bir yerde

Türkiye’nin ve Avrupa’nın arz balaban gün paneli üreticilerinden biri olan CW Erke ile bire bir firma daha enerjisini güneşten sağlayacak. Firma CEO’akarsu Yanardağ Yılmaz, Şanlıurfa’birlikte hayatiyet gösteren bir fabrikanın çatısına zaman erke santrali kurulumunu tamamladıklarını belirterek, “Kurulan 1525,59 kWp gücündeki gündüz erke santrali sayesinde yılda tahminî 1.100.000 kg karbon salınımının önüne geçilecek ve 166 ağacın kurtarılması sağlanacak” dedi.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın yer nazik gün paneli üreticilerinden biri olan CW Erke, Şanlıurfa’dahi zindelik gösteren tıpkısı firma ile yaptığı teşrikimesai çerçevesinde firmanın çatısına 1525,59 kWp gücünde güneş enerji santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

CW Erke CEO’su Yanardağ Yılmaz, Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynakları açısından şişman tıpkı potansiyele erbap olduğunu söyledi. Özellikle sıra enerjisinin yenilenebilir erke kaynakları arasında yöre plana çıktığını belirten Yılmaz, “Gezegenimizdeki canlılığın bile kaynağı olan güneş, çokça koca ayrımsız ısı ve erke kaynağıdır. Gündüz enerjisi bozulmamış, emniyetli, yenilenebilir, yer dostu ve arz önemlisi doyumsuz bir soy olması dolayısıyla birçok aplikasyon alanına sahiptir. Gün enerjisinden cıvıltı üretiminden ısıtmaya, ısıdam su elde edilmesinden aydınlatmaya büyüklüğünde degaje bire bir alanda yararlanılabiliyor” dedi.

Dünyada ve ülkemizde mütezayit teknolojik gelişmelerle alay malay devir enerjisinin geleceğinin az çok ak pak olduğuna dikkat çeken Yılmayan, bu yönde yapılan yatırımların periyot geçtikçe arttığını kaydetti.

“166 ağacın kurtarılması sağlanacak”

“Güneşten aldığımız güçle hem firmaların bütçelerine hem birlikte sürdürülebilir geleceğe yardım sağlıyoruz” diyen Yılmayan, şunları kaydetti: “Şanlıurfa’bile hareketlilik gösteren tıpkı firma ile bile teşrikimesai yaptık. Firmanın çatısına kurulan 1525,59 kWp gücündeki sıra erke santrali sayesinde yılda yaklaşık 1.100.000 kg karbon salınımının önüne geçilecek ve 166 ağacın kurtarılması sağlanacak. Bir firmayı elan tarih enerji santrali ile donattığımız ve sürdürülebilir benzeri dünyaya katkı sağladığımız için mutluyuz”. – ANTALYA

Share: