Depreme evini ve yakınlarını kaybeden otobüs şoförü ‘Nazan abla’, eş el topu takımı üzere direksiyon sallayacak

Depreme evini ve yakınlarını kaybeden otobüs şoförü ‘Nazan bacı’, kadın el topu takımı için direksiyon sallayacak

27 almanak otobüs şoförü eş, depremin yaralarını direksiyon başında sarıyor

Nazan Çelik: “Direksiyona geçtiğimiz zaman temas şeyi unutuyorum, depremi üstelik unutacağım”

KASTAMONU – Hatay’üstelik yaşanan depremde evini ve yakınlarını kaybeden 27 yıllık şehirlerarası otobüs şoförü Nazan Çelik, Kastamonu’da Kastamonu Belediyespor Karı El Topu Takımının şoförlüğünü yapacak. Türkiye’yi Avrupa’dahi dahi kaşkariko fail karı el topu takımının otobüsünde yönelteç başına güzeşte Çelik, depremin yaralarını işi ile sarıyor.

Kastamonu’nun Hatay ilçesinde etkili 27 almanak şehirlerarası otobüs şoförü Nazan Çelik, Kahramanmaraş merkezli depremler sebebi ile evini yakınlarını kaybetti. Depremin peşi sıra Nazan Polat, Kastamonu’bile seyahat acentesi işletmeciliği Tamer Yiğit’in daveti üstüne Kastamonu’ya geldi. Kastamonu’de yaşamaya başlayan Nazan Polat, Kastamonu Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübünün davetiyle Türkiye’yi Avrupa’da baziçe fail Kadın El Topu Takımının şoförlüğünü yapmaya başladı. Yönelteç başına geçen Polat, depremin yaralarını de işi sebebiyle sarmaya başladı.

“Yer Sarsıntısı sırasında seferdeydim, evime dönüyordum”

İşi cihetiyle kısaca 3 yıldır Hatay’da yaşadığını tabir eden Nazan Polat, “27 yıldır şehirlerarası otobüs şoförlüğü yapıyorum. Kısmetse çıktı Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Takımımızla beklemek istiyorum. Görev icabı Hatay’üstelik bulunuyordum. Orada aynı firmada çalışıyordum. Lüp 2,3 yıldır Hatay’daydı. Yer Sarsıntısı sırasında kendim seferdeydim. Seferden izne dönüyordum. Maatteessüf dönemedik, evimin yıkıldığını öğrendim. Anlatamıyorum, tıkanıyorum. Üslup ile bu acılara tanım veremiyorum. Türkiyemizin yarısı namevcut oldu. Acımız bire bir değil, beş değil, on değil. İnsanlar bundan sonra neye acıyacağını bilemiyor. Canlarımıza mı üzülsün, giden evlerimize mi üzülsün, eşyasına mı canına mı, oğluna mı, kardeşine mi, babasına mı, gelinine mi? Tarifi imkansız büyük bir şiddetli. Içki tabiiyet olmasa dahi dostlarımı, arkadaşlarımı, çalıştığım patronlarımdan ayrımsız tanesini kaybettim. Acımız çok balaban” dedi.

“Kastamonu’de olmaktan mutluyum”

Elan önce de işi sebebi ile Kastamonu’ya geldiğini tabir fail Nazan Polat, “Kastamonu’ya yabancı değilim. Evimiz yıkılmış, nereye gitmem lüzumlu, nereye yerleşeyim diyorsunuz. Bunları düşünürken Kastamonu’daki arkadaşlarımızdan benzeri öneri geldi. Akseptans ettim, benzeri göreyim diye geldim. Görmekle kalmadı geldiğim bölüm yerleştim. Bayağı çok memnunum. Eşten, dosttan, arkadaşlarımızdan, herkesten Cenabıhak razı olsun. Bütünü gelişigüzel ayağa kaldırmaya çalıştılar, maddesel, manevi, psikolojik desteklerini verdiler. Kendilerine çokça minnettarım” diye niteleyerek konuştu.

“Kadın Hentbol Takımıyla birlikte depremin izlerini üzerimizden atacağız”

Kadın El Topu Takımıyla alay malay depremin içlerini üzerlerinden atacaklarına inandığını belirten Polat, “Ferdî hayatımızda sıkıntılar yaşayabiliyoruz amma otobüs şoförünün tıpkısı psikolojisi vardır. Yola çıktığı dakika unutur. Bu acıları unutmayacağız ama yavaş yavaş psikolojimize yansımayacağını düşünüyorum. Birey taşıyoruz, bunun tıpkı sorumluluğu var. Ardımızda fert taşıyoruz. O yüzden bana dolgunca geleceğini düşünüyorum. Ben, Kastamonu’üstelik Karı El Topu Takımıyla birlikte sanıyorum bu depremin izlerini üzerimizden atacağız. Onlar bana bu konuda haddinden fazla apotr olacaklardır. Cenabıhak bundan sonrada on paralık kimseye bu acıları yaşatmasın” şeklinde konuştu.

“Nazan ablamız ile birlikte pir başarılara imza atacağız”

Nazan Polat’in Türk kadının gücünü gösterdiğini belirten Kastamonu Belediyespor Kadın El Topu Takımı Kaptanı Serpil İskenderoğlu birlikte, “Depremden etkilenen Nazan ablamız, Hatay’dan bizlerin yanına geldi. bundan sonra beraber onunla çalışacağız. Bu bize Türk kadınının ne büyüklüğünde dinamik olduğunu yine gösteriyor. Çünkü Nazan ablamız, bildiğiniz kabilinden erkek işi denilen otobüs şoförlüğü yapıyor. Artık canımız ona gönül, bizleri Nazan ablamız taşıyacak. Bundan umarım daha güzel başarılara birlikte imza atacağız. Türk kadınının gücünü onunla birlikte bir defa elan göstereceğiz. Bizler, kulüp olarak Türk hentbolunun kalburüstü temsilcilerinden birisiyiz. Türk kadınının gücünü Avrupa’dahi düzen eden aynı takımız. Yolumuz peyda olsun, sonu şampiyonluklarla komple olsun” ifadelerini kullandı.

“Nazan bacı, Eş Hentbol Takımımızın bilcümle antrenmanları ve deplasmanları amacıyla sürücülük yapacak”

Nazan Polat’in Kastamonu’ya gelerek hareket bulmasına bindi sağlayıcı Tamer Alp ise, “Tıpkı sektörde olduğumuz için kuma arkadaşlarımız marifetiyle kendisi ile iletişim sağlandı. Kendisini Kastamonu’ya davet ettik. Kendisi vaktinden feragat ederek Kastamonu’ya geldi. Bizim buradaki mesai sistemimizi, yâren çevremizi, öz sektörümüzün camiasını gördü ve geldiği günde burada kalmaya değişmeyen verdi. Çünkü Kastamonu’nun hakeza tıpkı özelliği var. Gelen aynı el elan geliyor, bire bir öğün daha geliyor. Henüz bilahare kendisiyle görüştük, bizim bire bir karı hentbol takımımızın olduğunu söyledik. Avrat hentbol takımımızın de deplasmana giderken otobüsün kendisi yoluyla kullanılmasını istedik, kendisi üstelik bizleri kırmadı ve burada bizlerle alay malay imdi yaşamaya değişmeyen verdi. Kastamonu’birlikte evi ile ait bir problemi namevcut. Kendisi Hatay’da evini kaybetti, bire bir depremzede. Bu etken ile tanışmış olduk. Şu anda bizler mutluyuz ve gururluyuz” dedi.

Share: