Depremzede karı otobüs şoförü bundan sonra Kastamonu avrat el topu takımını taşıyacak

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerde Hatay’daki evi yıkılan Nazan Polat, Kadınlar Hentbol Süper Grup ekiplerinden Kastamonu Belediyespor’un takım otobüsü şoförlüğünü yapacak.

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da yaşayan ve şehirlerarası muvakkat otobüsünde 27 yıldır sürücülük özne 56 yaşındaki Nazan Çelik, yer sarsıntısı haberini yoldayken aldı.

Hatay’a döndüğünde yegâne başına yaşadığı evinin yıkıldığını gören Çelik, bu sırada henüz ilkin tanıdığı Kastamonu’dan turizm yolculuk acentesi sahibi Tamer Kahraman’ten telefon aldı.

Çelik’i kente nida fail Kahraman, Kastamonu Belediyespor Avrat El Topu Takımı’nın topluluk otobüsü şoförlüğünü yapmasını teklif etti. Teklifi akseptans ederek Kastamonu’ya gelen Polat, el topu takımının otobüsünü kullanmaya başladı.

Nazan Çelik, gazetecilere, 2,5 yıldır Hatay’de yaşadığını söyledi.

Seferinin peşi sıra izin yapmayı planladığını tamlayan Polat, “Maatteessüf dönemedik, evimin yıkıldığını öğrendim. Bu acıları tarif edemiyorum. Türkiye’mizin yarısı namevcut oldu.” dedi.

Çalıştığı firmanın sahiplerinden birinin de depremde yaşamını yitirdiğini anlatan Çelik, “Tıpkı boşluğa düşüyorsunuz, eviniz gitmiş. ‘Nereye alışılmak lazım, nereye yerleşeyim?’ diye niteleyerek düşünürken buradan arkadaşlarımızdan aynı teklif geldi, kabul ettim. Yoz çokça memnunum. Eşten dosttan, arkadaşlarımızdan, herkesten Cenabıhak razı olsun. Maddesel manevi, ruh bilimsel desteklerini verdiler. Kendilerine minnettarım.” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Belediyespor Avrat El Topu Takımı’nda çalışmanın kendisine gelgel vereceğini dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

“Mesleğe başladığımdan beri kadınların neler yapabileceğini göstermek amacıyla çokça savaşım verdim. Lazım üniversitelerde gerek gazete ve dergi röportajlarında, göstergeç programlarında bayanların da benzeri şeyler yapabileceğini çokça vurguladım. Kudretli olduğumu birlikte düşünüyorum. Umarım imdi bile takımımızla bu arada başarıya koşarız. Otobüs şoförünün benzeri psikolojisi vardır, yola çıktığı zaman unutur. Bu acıları unutmayacağız bittabi kim ama gitgide psikolojimize de yansımayacağını düşünüyorum. Duygusal taşımanın bire bir sorumluluğu var. O yüzden bana iyi geleceğini düşünüyorum. Kastamonu Avrat Hentbol Takımı ile depremin izlerini üzerimden atacağım. Bana bu konuda çokça havari olacaklarını düşünüyorum.”

“imdi umarım haddinden fazla domuzuna başarılara imza atacağız”

El Topu takımının kaptanı Serpil İskenderoğlu ise sarsıntı felaketinde hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Polat’in kendilerine Türk kadınının hangi büyüklüğünde zihayat olduğunu gene gösterdiğine meni eden İskenderoğlu, “Zira Nazan ablamız ayvaz işi denilen otobüs şoförlüğü yapıyor. çıktı umarım çok güzelce başarılara imza atacağız. Biz da karı hentbolunun muvaffakiyetli temsilcilerinden biriyiz ve Türk kadınının gücünü Avrupa’de külah eden ayrımsız takımız.” diyerek konuştu.

Tamer Alp birlikte Polat ile eş arkadaşları tarafından iletişim kurduklarını aktararak, “Polat’e Kastamonu Belediyespor’un şoförü olması için talepte bulunduk. Şu zaman haddinden fazla mutluyuz, gururluyuz.” dedi.

Share: