Diyarbakır haberi! Bağlar Belediyesince açılan merkezde üniversiteye hazırlanan 200 kişiye ücretsiz eğitim bilimi

Diyarbakır Bağlar Belediyesince açılan ve ücretsiz eğitim sunulan merkeze bu sene üniversiteye hazırlanan 200 gönül kayıt yaptırdı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, teknolojik imkanlarla donatılan sınıflarda, gösterim teknolojisi kullanılarak üniversite adaylarına verilen dersler görsel olanaklarla destekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Şehremini Hüseyin Beyoğlu, teknolojik imkanların kullanıldığı sınıflarda eğitimde kaliteyi yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bağlar Belediyesi olarak 2019 yılında üniversite adaylarına müteveccih açtıkları TYT ve AYT kurslarında 2022-2023 döneminde 200 öğrencinin kayıt yaptırdığını ifade fail Beyoğlu, şunları kaydetti:

“Kurstaki imkanlardan takip etmek amacıyla pusat fail mektepli sayımız 4 yılda 880’e ulaştı. Kursa katılan öğrenciler 10 sınıfta haftanın 5 günü uyumlu yerine terbiye alıyor. Proje ortağımız olan Bağlar Halk Terbiye Müdürlüğü alanında bilirkişi 20 öğretmen ile destek veriyor. Projeksiyon teknolojisi kullanılarak sunulan eğitimler öğrencilerin verimliliğini ve eğitimin kalitesini artırıyor. Geride kalan 3 yılda üniversiteye habitat konusunda yüzdelik 80 oranında sükse sağlandı, Bu sene çıtayı elan üstelik yükselttik.”

Share: