İSTANBUL-İSTANBUL MERKEZLİ 5 İLDE CÜRÜM ÖRGÜTÜNE OPERASYON

FATİH’te sahipleri yetersiz dışında olan kişilerin sülale ve arsalarını yasa dışı yollarla ele geçiren cürüm örgütüne cerrahi müdahale düzenlendi. İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonda 39 berbat gözaltına alındı.

İstanbul Güven Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne mecbur ekipler, aynı süredir Fatih Balat’ta sahipleri güçlükle dışında olan kişilerin ocak ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele nâkil suç örgütü üyelerine ameliyat düzenledi. Teşekkül lideri Mutlu B. ile gelişigüzel 30 şüphelinin Balat’ta özellikle gayrimüslimleri gaye alarak, familya ve arsalarına ahali iletilmek üzere düşünülerek öldürme ve cerh dahil bir nice suça karıştığı tespit edildi

Şüphelilerin sahipleri sınırlı dışında olan vatandaşların mülklerini internet siteleri üzerinden kiraladığı ve bariz alanları ruhsatsız otoparka çevirdiği tayin edildi. Yapılan icraat sonucunda, İstanbul merkezli Adana, Muğla, Diyarbakır, ve Düzce’de planlı herif zamanları operasyonlarda, liderdiğini Mutlu B.’nin yaptığı yanlışlık örgütü ile İstanbul Beşiktaş’ta çatışmaya girdiği tayin edilen 18 çirkin ile alay malay bütün 48 şüpheliye müteveccih yapılan cerrahi müdahale düzenlendi. Operasyonlarda 39 kaba yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 ruhsatsız tabanca, 4 ruhsatsız av tüfeği, 6 ruhsatsız yabansı av tüfeği, 2 blöf tabanca ve bin 21 fişek, 1 adreste limon bahçesi namına ifade edilen esrar madde imalathanesi, 2 kilogram 10 gram kokain ve yaklaşık bin 730 gram yaman ile çeşitli banknotlardan oluşan düzme olduğu değerlendirilen 9 bin 580 euro ve 551 dolar ele geçirildi.

Share: