DOĞRU Partili Dağ’dan Menemen Serbest Bölgesi açıklaması

DÜRÜST Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Hamza Incitici, Reisicumhur kararıyla İzmir’in Menemen ilçesi Maltepe Mahallesi’ndeki tıpkı alanın Menemen Azade Bölgesi namına belirlendiğini hatırlatarak, “1 milyon 500 bin metrekarelik aynı düzlük, direkt 10 bin kişiye, dolaylı çok elan çok kişiye istihdam oluşturacak.” dedi.

Ateş, AA muhabirine, Gaziemir Serbest Bölgesi’nden bilahare, Bergama Serbest Bölgesi’ni yaklaşık 6-7 kamer ilk İzmir’e erim olarak duyurduklarını belirtti.

Günindi Küçük Asya Başıboş Bölgesi AŞ’nin (BASBAŞ), İzmir’in kuzeydeki ilçeleri açısından çok koskocaman ayrımsız proje olduğunu aktaran Kırıcı, bunun domestik seçimlerde toprak için kortej verdikleri ayrımsız proje olduğunu söyledi.

Aliağa, Bergama, Foça, Menemen tarafında sanayi yatırımlarında vahim bir hareketlilik yaşandığını, alelhusus rüzgar gülleri sektörünün emniyetsiz tıpkısı sefer intaç ettiğini anlatan Ateş, bu anlamda girişimcilerin önünü fora etmek üzere dokunaklı bir güç ve savaş harcama ettiklerini vurguladı.

Kırıcı, şunları kaydetti:

“Menemen Serbest Bölgemiz da bulunan serbest bölgenin yanı sıra ama özgür tıpkısı serbest bölge olacak şekilde hayata geçecek. Esasen beri Menemen Uray Başkanımız Kültürlü Pehlivan’la bizzat izleme ettiğimiz ayrımsız projeydi. 1 milyon 500 bin metrekarelik tıpkı düzlük, doğrudan 10 bin kişiye, bilvasıta haddinden fazla henüz aşkın kişiye istihdam oluşturacak. Esasında kuzeyde Karşıyaka’dan itibaren birçok ilçemize bu imkanı kazandırmış oluyoruz. Esasen beri işimizi kolaylaştıran Tecim Bakanımız Mehmet Muş’a ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İzmirliler adına teşekkürname almak bir borçtur. Çünkü bu amal tezyifkâr takibini üstelik yapsanız yıllar süren amal. Ama tığ neredeyse 4-5 maaş süre zarfında bu işi neticelendirmiş olduk. Aynı zamanda üstelik buradan Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nin pratikliğini bile şahsen yaşamış olduk.”

Share: