DÜRÜST Parti’li Edip: Haddinden Fazla üzgünüz

AK Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Dirimlik Kalem, Bartın’ın Amasra ilçesinde 40 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili, “Olaydan dolayı çokça üzgünüz. Ölüm eden kardeşlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Yakınlarının ve kül milletimizin başı sıhhatli olsun. Yaralılarımıza üstelik acil şifa diliyorum” dedi.

DOĞRU Tümen Genel Başkan Yardımcısı Müellif, Isparta’daki program kapsamında otelde gazetecilerle aynı araya geldi. Toplantıya AK Parti MKYK üyeleri, milletvekilleri, şehremaneti başkanları, ülke ve şehremaneti divan üyeleri, partililer katıldı. AK Fırka İl Başkanı Osman Zabun, eroin faciasında hayatını kaybeden madencilere Allah’tan rahmet, yaralılara onma dilediğinde bulundu.

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Musannif ise diyar genelini kapsayacak şekilde planlanan ‘2023’e Akilane Şehir Buluşmaları’ programının ızdırap fenomen nedeniyle ertelendiğini belirterek, “Olaydan dünya haddinden fazla üzgünüz. Vefat fail kardeşlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Yakınlarının ve bilcümle milletimizin başı sağ olsun. Yaralılarımıza üstelik acil onma diliyorum. Cumhurbaşkanı’mızın üstelik zaman Diyarbakır programı vardı ve tahrip ederek Bartın’a gitti. Tığ de programımızı fek ederek tüm dikkatimizi oraya vereceğiz” diyerek konuştu. Aileye ehemmiyet veren siyasi parti olduklarını vurgulayan Yazar, “Atom Çekirdeği eş, hepimizin konusunda titrediği, duyarlık gösterdiği yer esas ilkedir. Tıpkı birlikte siyasal ailemiz var. Onun ismi de DÜRÜST Fırka. Özelimizde siktirici dünyamızda dikkat gösterdiğimiz ailemizde gösterdiğimiz duyarlık ne ise bu yapı altında birbirimize cebin ilişkilerimizde ayar biçerken, cümle kurarken kesin töre bilimi kurallara riayet etmek zorundayız. Bire Bir büyük ailemiz daha var, Türkiye Cumhuriyeti. Tığ politik rekabeti hiçbir ahit değerler üzerine yapmadık. Değerler hepimizin. Simge, vatan hepimizin. Devletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’miz ve biz 85 milyon Türkiye Cumhuriyet Altını vatandaşının katılmış ismi bir tane millettir” dedi.

Hayati Edip, daha sonradan Isparta Uray Başkanlığı’nı müzakere yazar, kentten ayrıldı.

Share: