DÜRÜST Parti’li Karahocagil: “Engellilerin eksikliklerinin giderilmesi kayra değil, haklarının teslimidir”

DOĞRU Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, engellilerin eksikliklerinin giderilmesini inayet değil, haklarının teslimi namına gördüklerini söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, 3 Açıklık Dünya Engelliler Günü zımnında değerlendirmelerde bulundu.

İktidarları döneminde toplumsal heybet olmanın gereklerini rastgele alanda adına getirdiklerini tamlayan Karahocagil, eğitimden sağlığa, ekonomiden toplumsal hayata her alanda engellilerin birlikte olduklarını ve engellerin bilcümle gelişigüzel aşıldığını dile getirdi.

Engellilerin spor, laf, literatür, siyasa, eğitim ve aksiyon dünyası dahil gelmek amacıyla hayatın seçme alanında umum topluma yaşıt olacak işlere imza attığına bel eden Karahocagil, iktidarları döneminde engellilere yönelik hayata geçirilen icraatları anlattı.

Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin, okullarına ücretsiz taşınmasını sağladıklarını tabir fail Karahocagil, bu uygulamadan yararlanan mektepli sayısının 2022’de 122 bine ulaştığını kaydetti.

YANLIŞSIZ Fırka’li Karahocagil, 2008’de yaptıkları düzenleme ile alçak engelli evladı olan annelere 5 sene er zor olma imkanı getirdiklerini anımsattı.

2020’den 2030’a kadar özürlü vatandaşlara yönelik geliştirilecek siyaset ve hizmetlere yön vermesi üzere hazırlanan Kilitsiz Küreksiz Seziş Belgesi ile 8 hedef, 31 meram ve 121 gösteri alanı belirlendiğini dile getiren Karahocagil, “AK Parti adına engellilerin eksikliklerinin giderilmesini nimet değil, haklarının teslimi adına görüyoruz.” dedi.

Share: