DÜRÜST Parti’li Karahocagil: “Seçme alanda hizmet sunduk, eserler ürettik”

SELIM Öğür Amasya Saylav Mustafa Levent Karahocagil, fırka namına seçkin alanda sundukları hizmetlerle işaret ürettiklerini, Türkiye’nin katıksız, kültürel, sanatsal ve tarihi değerlerini gelecek nesillere aktarmaya bitmeme edeceklerini söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, 20 yılda ekin ve turizm alanında şişman amal yaptıklarını, Kültür ve Turizm Bakanlığına tutkun kültür sarayı sayısını 42’den 122’ye yükselttiklerini dile getirdi.

Uluslararası alanda gezgin sayısı ve turizm geliri itibarıyla dünyanın önce beş ülkesinden biri olma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Karahocagil, kültürel mirasın korunmasına müteveccih makro çalışmalar yapıldığını anlattı.

Somut olmayan kültürel miras alanında de çalışmaların sürdüğünü kaydeden Karahocagil, Türkiye’nin kültürel bırakıt listelerine sunma çokça umde kaydettiren önceki üç ülke ortada yer almayı başardığını bildirdi.

DOĞRU Öğür namına Türkiye’nin var olan zenginliklerine eş geçmek, ayar esermek, otoriteler eliyle kabul görmesini temin etmek üzere çabaladıklarını nâkil Karahocagil, “Temas alanda hizmet sunduk, asar ürettik. Ülkemizin natürel, kültürel, sanatsal ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmaya, korumaya, geliştirmeye, gelecek nesillere aktarmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: