Gördüğünüz mecmu fayrap etmek dükkanlarını unutun: Elazığ’daki bu mağazada ölen kişilerin kıyafetleri satılıyor

Gördüğünüz yekpare anlamak dükkanlarını unutun: Elazığ’daki bu mağazada ölen kişilerin kıyafetleri satılıyor

ELAZIĞ – Elazığ’ın tarihi bit pazarında bulunan bir mağazada, hayatını kaybetmiş kişilere ilgilendiren kıyafetler akıllıca fiyattan satılıyor.

Elazığ’ın tarihi ufaklık pazarında mevcut ayrımsız mağazada hayatını kaybeden vatandaşların kıyafetleri satılıyor. Ölen vatandaşların yakınları aracılığıyla bu mağazaya bağışlanan kıyafetler, 30 yıldır esnaflık eden Yılmayan Çağala yoluyla satılıyor. Artan kıyafet fiyatlarına göre makul olan elbiselere vatandaşlar da rabıta gösteriyor.

30 yıldır dükkanda ikinci el giyim sattıklarını belirten Yılmayan Çağala, “Kimi Zaman vefat edenlerin kıyafetleri durumu ongun olmayanlara veriliyor, o kıyafetler onlara olmayınca getirip bize satıyorlar. Biz da satıyoruz. Vatandaşlardan kâm çokça. Buradaki bire bir pantolonun fiyatını 10 ile 20 liraya satıyoruz. Bize en çokça mevt edenlerin kıyafetleri geliyor. Onları alıp satıyoruz. Filhakika bura zavallı yeri, Elazığ’ın ne kadar fakiri varsa buraya geliyor” dedi.

Müşterilerden Hatice Zinde ise “Yakında da oğluma gömlek almaya gelmiştim. Burada ona beyaz zehir basamak aldım, beyaz zehir basamak araç diye yegâne daha aldım. Dışarıda de güzelce kazaklar var. Irtihal etmiş kişinin yahut giyilmiş kıyafetler olsun sağlık alır harcama” diye konuştu.

Share: