Gümüşhane Büyüklük Hastanesi’nin yolu asfaltlanıyor

Gümüşhane’birlikte sorunlarıyla sürekli gündeme gelen Gümüşhane Mehabet Hastanesi’nin amacında, asfaltlama çalışması başlatıldı.

Gümüşhane’da bakir binasında bakım vermeye başlayan ve posta sorunuyla sürekli gündeme mevrut 200 yataklı vagon bakir Gümüşhane Cesamet Hastanesi’nin 1 buçuk kilometrelik bölümünde asfaltlama çalışmaları başladı. Vatandaşlar vasıtasıyla yolun perişan olması ve daima tozlanma iddialarıyla sürekli tepkiye hastalık olan yolda başlatılan çalışmanın yarın itibariyle tamamlanması planlanıyor. Asfaltlama çalışmasıyla alay malay bölgenin kasaba düzenlemesinin de yapılacağını tamlayan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 1 kamer içerisinde çalışmaların tamamlanmasının planlandığını ve vatandaşların konforlu tıpkısı şekilde hizmet alabilecekleri bire bir düzlük ortaya görmek için çalışmaların süreceğini söyledi.

Hastane ile ilgilendiren ümran sorunun çözüldüğünü ve ulaşım ile ilişkin çalışmaların başladığını söyleyen Gümüşhane Şehremini Ercan Çimen, “Hastanemizin imarla ilişkin sorunları çözüldü. Çözüldükten sonraları bile bizim için en koskocaman olan ulaşımla ait altyapı eksiklerini izafe etmek için çalışmalara başladık. Bununla ilişkin Eriştirme ve Altyapı Bakanımız ve bakanlığın destekleriyle asfaltı alıyoruz. Belediyemizin ekipleriyle bunun beraberinde İl Özel İdaresi ekipleriyle bu arada 1,5 kilometre uzunluğundaki bu yolumuzu tamamlayacağız. Yağmur, su kanalları, korkuluklar ve kaldırım eş zamanlı namına yapılacak. Hastanemizde yıllardır ve yılbaşından bu yana süren nöbet sorunu ortadan kalkmış olacak. Zemin ile ait çalışmaları tamamladık. Bugün itibariyle bile asfalt çalışmalarımıza başladık, erte tamamlayacağız. Vatandaşlarımız bile buradan daha şen, konforlu, güvenli tıpkısı şekilde hastaneye muvasala sağlayacaklar. Bizi ilgilendiren kısmı misil, otobüslerin, dolmuşların, taksilerin geldiği hatlar, onların durak yerlerini birlikte yapıyoruz. Vatandaşımızın şen edeceği klimalı duraklarımızı bu noktaya koyacağız. Buradan vatandaşımız bulaşan olarak da asıl caddeye ulaşabilsin diyerek eş anlı yerine yaya kaldırımı çalışmamızı birlikte yapacağız. Bunun yanı sıra afiyet müdürlüğümüzün ve mehabet hastanesinin yetkililerinden aldığımız bilgiye göre onlar bile kişi bünyelerinde bazı düzenlemeler yapıyorlar. Bununla beraber yaz bitmeden buralar toparlanacak. Hastanenin hem park düzenlemesi, hem kişi mekân düzenlemesi içerisinde, acille ayrıksı polikliniklerin geçiş noktalarının tamamlanması insanlar geldiği devir oturacağız konforlu bire bir şekilde yürüyebileceği, çalışabileceğiniz, ulaşabileceği ortamlar üzere çalışmalarımız sürüyor” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: