‘Hacamatçı’ bâtın imama teşkilat üyeliğinden kodes cezası

FETÖ/PDY’nin bitirmiş örtülü yapılanmasında sanki yönetici olduğu iddiasıyla arandığı tam sınırlı dışına andırmak isterken, Muğla Köyceğiz’de yakalanan, ‘hacamatçı’ mesture imam Mehmet Sağlam, ‘silahlı yıldırı örgütü üyeliği’ suçundan 8 sene 9 ay mapushane cezasına çarptırıldı.

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın, FETÖ/PDY’nin Bitirmiş Umumi Komutanlığı mestur yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında, için yakalama kararı çıkarılan Mehmet Kuvvetli’ın evine 3 Kasım 2021’de cerrahi müdahale aranje; fakat evinde bulunamamıştı. Operasyon sırasında polisler evde iken, FETÖ soruşturması kapsamında henüz ilk görevden ihraç edilen sakat binbaşılar Uca A. ile Sancar G., zile basmış ve gözaltına alınmışlardı. İfadelerine başvurulan Uca A. ve Sancar G., sağlık sorunları yaşadıkları amacıyla, Sağlam’ın evine hacamat yaptırmak için geldiklerini söylemişlerdi. Uyanık kapalı yapılanmasında güya becerikli pozisyonunda olduğu tayin edilen Mehmet Sağlam, 23 Açıklık 2021’de az dışına kaçma hazırlığındayken, Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde yakalanıp, tutuklandı. Kuvvetli karşı, ‘silahlı terör örgütü kurma veya yönetme’ suçundan 22,5 yıla kadar kodes istemiyle sorun açıldı.

8 YIL 9 KAMER HAPİSAnkara 2’nci Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Kuvvetli ve avukatı katıldı. Savcının cezalandırılması yönünde verdiği mütalaaya karşı defans fail Kuvvetli, suçlamaları akseptans etmedi. Örgütle ilgisinin olmadığını, bio erke eğitimi aldığını ve geçimini hatırlamak amacıyla ‘hacamat’ yaptığını, bu nedenle evine haddinden fazla sayıda kişinin gelip gittiğini istikbal sürdü. Hakkında verilen beyanları üstelik akseptans etmediğini belirten Sağlam, aklanma ve boşaltma talebinde bulundu. Maznun ve vekilinin savunmasının ardandan kararını açıklanan murafaa, Kuvvetli’a, ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 8 yıl 9 kamer cezaevi cezası verdi. Duruşma, kararla birlikte sanığın alıkonulma halinin devamına da hükmetti.

Share: