Hareket bölgesinde fiyatları 65 ile 130 bin TL arasında değişen konteyner evler yok satıyor

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki iki şişman depremin etkilediği 11 ilden biri olan Malatya’da konteyner karı ve kurma yapılara ilgi arttı. Üç binden çok binanın yıkıldığı kestirmece 43 bin dolayında yapının de hasar aldığı şehir tarihinde görülmemiş büyüklükte bire bir yıkımın yaşandığı Malatya’dahi vatandaşların barınma üstelik öncelikli tercihi olan taşımalık familya ve inşa yapılar yok satıyor. Fiyatları 65 ile 130 bin TL beyninde mütebeddil taşımalık evlere talebin aşkın olması nedeniyle siparişlere yetişmekte sıklet çektiklerini aktaran taşımalık ev ve ihdas yapı üreticisi Bahir İnce, konteyner evlerin çadırlara bakarak elan mıhlı olduğu için taleplerin yoğun olduğunu söyledi.

“ÜRETİMİ MALATYA’DA YAPIYORUZ”

Özsan Uran Sitesi’nde üretim yaptıklarını aktaran İnce, “Taşımalık evlere kısık ilgi var siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Taşımalık evler çadırlara göre henüz yunak ve sağlıklı olduğu için rica artıyor. Bizde fiyatlar üstüne vatandaşlarımıza havari olmaya çalışıyoruz. Şantiye tipi konteynerler 60-65 bin TL aralığında başlıyor, içerisinde tuvaleti, banyosu, mutfak dolabı olan konteynerlerin ise fiyatları 80-85 bin TL bandında muamelat görüyor. İsteğe bakarak rastgele büyüklükte yapılar hazırlayabiliyoruz” dedi.

“ZELZELE SATIŞLARIMIZI HADDINDEN FAZLA AŞKIN ARTIRDI”

KDV oranlarında değişikliğe gidilen yıpranmamış düzenlemeyle ürünlerde indirime gittiklerini aktaran İnce, “Depremde sonradan konteyner yapılara ilişik haddinden fazla çok arttı. KDV oranlarının düşmesiyle alay malay benzeri çokça üründe da indirime gittik. Halkımız internette 25-30 bin TL civarında fiyatlar görüyor. Firmalar nakliye ücretini gönderin biz ürünü gönderelim diyor nukut gönderiliyor ama ortada yapıt olmuyor bu noktada vatandaşlarımızı uyarıyoruz ama tüketiciyi kandırmayı gür başarıyorlar” ifadelerini kullandı

160 ila 170 bin TL’ye kadar çeşitlikte yayın siparişleri aldıklarına kaydeden İnce hayat standartları arttıkça fiyatların arttığını söyledi.

Share: