Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Cidal, İtfaiye Haftası’nı Kutladı

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş, 25 Eylül-1 Teşrinievvel İtfaiye Haftası dolayısıyla itfaiye aracı erlerini musahabe etti.

Antakya İtfaiye İstasyonu’nda itfaiye erleri ile ayrımsız araya mevrut Çekişme, gerçekleştirilen ameliyat için bilgi alarak, yapılan müdahaleler ile ilişkin hazırlanan sergiyi gezdi.

HBB İtfaiye Kat Başkanı Özer Gövce, ziyarette, bakir hayata geçirilen 112 Çağrı Merkezi ile itfaiye aracı entegrasyonunun tanıtımını yaptı.

Müdahaleler ve işler için Çarpışma’a bilgelik veren HBB yetkilileri, 112’ye anlamsız vakaların telli ve telsiz iletişime gerekseme duyulmadan doğrudan itfaiye aracı istasyonlarına ve Kıran ve Ivedi Durum Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) düşeceğini ve bu sayede strateji, cevvaliyet ve koordinasyonun haddinden fazla daha hızlı yapılacağını aktardı.

Ayrıca sahillerde birey kurtarma, akarsu şeş ve akarsu üstü kontrol istirdat faaliyetleri hakkında bile Başkan Kavga’a bilgelik verildi.

SAVAŞ: “SİZLER ŞEHİRLERİN VE ORMANLARIN GÜVENCESİSİNİZ”

Başbuğ Lütfü Cidal, “Alelhusus literatür çokça mecal ve ağırlık şartlarda haddinden fazla kocaman olaylara, yangınlara, trafikte sıkışmış yahut kaymakamlık yapmış insanlara yardım ediyorsunuz. İtfaiye ekiplerimiz layenkati demeden insanlarımızın hayatlarını ve benzeri zamanda tabiattaki güzellikleri korumaya çalışıyorlar. Sizler şehirlerin ve ormanların güvencesisiniz. Hepinizin kazasız ve rahat eyyam geçirmenizi diliyorum” diye niteleyerek personelinin İtfaiye Haftası’nı kutladı.

Lütfü Cenk, itfaiye istasyonunu ziyarete gelen anaokulu öğrencilerine da itfaiye aracı ile ilişkin pentür kitabı ihsan etti.Share: