Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş: Şeş Kişinin Değişmeyen Vermesi Benzeri Kişinin Karar Vermesinden Elan Doğru

Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Cenk, katıldığı bir göstergeç programında yaklaşan seçimleri, ülkenin zarfında bulunduğu iktisadi durumu ve Hatay gündemini değerlendirdi. Çekişme “Şeş kişinin karar vermesi aynı kişinin değişmeyen vermesinden henüz makul. İslam’de müşavere istihareden elan önemlidir” dedi.

Bir istifham konusunda Kılıçdaroğlu’nun yönelttiği “Yanımda mısınız?” sözlerini değerlendiren Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Cidal, “Beni Cumhuriyet Halk Partisi’ne davet eden hayat Umumi Başkanımız Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur. Kılıçdaroğlu çokça vukuf ayrımsız celal adamı. Bugüne büyüklüğünde CHP’yi halkla bütünleştirmek amacıyla yetişkin adımlar attı. Şayet Eksiksizlik Kılıçdaroğlu adayım diyorsa ve 6’lı masa da bu konuda karar verirse bize yemeden içmeden bu uğurda harıldamak düşer. Sayın Kılıçdaroğlu namzet olursa tabii kim yanındayız. 6’lı masadaki partiler, öz ideolojilerini bire bir kenara bırakıp Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durumdan yetmek amacıyla tıpkısı araya geldi” diye niteleyerek konuştu.

“ALTI KİŞİNİN KARAR VERMESİ BİR KİŞİNİN DEĞIŞMEYEN VERMESİNDEN ELAN AKILLICA”

Izlence sunucusunun Başkan Savaş’a Güçlendirilmiş Milletvekili Sistem’e intikal süreci ile ilişkin görüşlerini sorması üstüne Çekişme şöyle dedi:

“Türkiye’dahi sav değme şeyin bir kişiye dayandırılması. Bu sistemin düzeltilmiş edilmesi ve ardından Güçlendirilmiş Mebus Sistem’e geçilmesi gerekiyor. Bu sürecin dahi sindire sindire ve metin tıpkısı şekilde yönetilmesi gerekiyor. Bu 6’lı masanın nasıl posta intaç edeceğine ve elbet karar alacağına merbut. Şeş kişinin değişmeyen vermesi benzeri kişinin değişmeyen vermesinden elan doğru. İslam’üstelik enformasyon istihareden henüz önemlidir.”

“TÜRKİYE’NİN BILDIRME NAZIK SIKINTILARI EKONOMİ, PARA ŞIŞKINLIĞI, İŞSİZLİK VE SIĞINMACI SORUNUDUR”

Cidal, “Türk toplumu çıktı ki diyerek soruyor. Burada şanlı olan gönül değil aş damı. Ülke problemlerinin çözümü için üretilen projelerin altyapısı dinç olmalı. Türkiye’nin sunu balaban sıkıntıları iktisat, pahalilik, aylaklık ve sığınmacı sorunudur. Ben adayın kim olacağını merak etmiyorum. Türkiye’nin nereye gittiğini nikbet ediyorum. Problemlerin pekâlâ çözüleceğini düşkünlük ediyorum. Türk insanı yerine bunları iptila etmemiz lazım” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DÜMENİ KİLİTLENDİ”

6’lı masanın kazançlı gidişatın olumlu yönde değiştirilmesi amacıyla öğün, alışkınlık seçmek amacıyla ortak cereyan etmesi gerektiğini ifade fail Lütfü Uğraş, “Kırat korumalı tevdiat hesaplarına 62 bilyon mal verilip ekincilik politikalarına yalnızca 29 milyar harcandı. Ekonomi, aut siyasa darmadağınık. Türkiye’nin dümeni kilitlendi” dedi.

Türkiye’dahi yapılacak olan seçimlerin çokça eleştiri olduğuna özen çeken Komutan Çarpışma, “Altılı Ganyan masanın en akıllıcasına yolu bulacağından eminim. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en nazik seçimine gidiyoruz. Hepimiz T.C.nin menfaatini ve çocuklarımızın geleceğini ummak zorundayız. Türkiye dirimlik benzeri seçime giriyor” diye konuştu.

Şehremaneti başkanlarına seçme sürecinde şişman aksiyon düştüğünü belirten Cenk, “İktidar havuz medyasıyla seçkin yere girebiliyor. Bizlerin kırsalda kıvrak vatandaşlarımıza ulaşıp hal projelerimizi anlatmamız gerekiyor. Zira anlatamadığınız yerde yoksunuz” dedi.

“DEMOGRAFİK YAPIYI İYİ KORUMAMIZ LAZIM”

Mülteci sorununu açıklayarak sözlerine başlayan Çarpışma, “Kısaca 20 sene bağımsızlık mücadelesi veren bir ilin 3 dönemdir belediye başkanıyım. Hatay, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne akıbet emanetidir. Tarihi dolgunca idrak etmek geçişsiz. Türkiye’nin sunu özel şehirlerinden biriyiz. Buradaki demografik yapıyı gür korumamız lazım” dedi.

“SURİYE’DE ŞARTLAR MAKUL AĞIL GELDİĞİNDE AĞIRLADIĞIMIZ MİSAFİRLERİN GERİ DÖNMESİNDEN YANAYIZ”

Sığınmacı sorunu ile ilgili sözlerini sürdüren Lütfü Çekişme, ” Suriye’dahi şartlar akla yatkin ağil geldiğinde ağırladığımız misafirlerin dümbelek dönmesinden yanayız. Mürekkep Uluslar kabil kuruluşlardan ülkemize sığınmacılar üzere gönderilen kaynaklar kalın kafalı dönüşlerin planlanması amacıyla kullanılabilir. Suriye devletiyle, giden insanların güvenliği için türel yollarla anlaşarak misafirlerimizi evlerine gönderebiliriz. Türkiye, Ermenistan, İsrail, Suudi Arabistan ile ense düzeyde görüşebiliyor ve barıştı. Sebep hala Osmanlı devletinden bugüne sıhriyet bağı olan Suriye ile barışamıyoruz anlamış değiliz. Suriye’nin baştan inşası amacıyla ceht açığa vurmak geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.

Share: