İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 can hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 gönül yaşamını yitirirken 360 gönül bile yaralandı. Saldırılarda bir nice bina sakil hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Medya Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında can kayıpları ve oluşan maddesel hasara ilgilendiren uzun bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze arasında varılan ateşkesin ardından paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin da yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 kişi yaralanırken, 7 dirilik yaşamını yitirdi. Han Yunus’ta 6 dirilik hayatını kaybederken, 30 kişi birlikte yaralandı. Umum Wista ve Gazze’birlikte 131 can yaralandı, 13 hayat hayatını kaybetti ve sunu haddinden fazla can kaybının yaşandığı Kuzey Gazze’de 18 birey yaşamını yitirdi, 151 dirilik de yaralandı.18 KONUT AĞIZ AĞIZA YIKILDI, 1675 KONUT HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, balaban çapta maddi hasarı bile beraberinde getirdi. Toplam 18 basamak saldırılar sonucu ağiz ağiza yıkıldı. 71 basamak pahal hasar alarak kullanılmaz ağıl gelirken, 1675 bölük da kısmi yerine hasar gördü. Arz çok konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü toprak ise Gazze oldu.

Share: