Kalabalık Büyükşehir Şehremini Güler, Adıyaman’da depremzedeleri musahabe etti

Kalaba Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’da temaslarda bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamada, sarsıntı felaketi sonrası belediyenin cemi imkanlarını bölgeye atıf fail Güler’in Adıyaman’da incelemelerde bulunduğu belirtildi.

Adıyaman’da koordinatör vali kendisine görev özne Kalaba Valisi Tuncay Sonel ile istişarede kâin Güler’in, Gölbaşı ilçesinde Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu ve Altınordu Şehremini Çok Tören’le de görüştüğü vurgulandı.

Depremzedelerle tıpkı araya gelen Güler’in şu ifadelerine düzlük verildi:

“8 bine mümasil depremzedeyi Kalaba’da ağırlıyoruz. Ahi şehrimiz olan Adıyaman’da hayatın normale dönmesi üzere devletimiz tekmil imkanlarını seferber etmiş durumda. Buna munzam olarak bizler de Adıyaman’a yardımlarımızı ulaştırmayı, zir ve üstyapıları onarmayı, tahaffuz sorunlarını gidermeyi, su, elektrik ve saflık problemlerini çözmeyi sürdürüyoruz. Kalaba’muz yemeden içmeden Büyükşehir olarak değil, ilçeleriyle, sivil cemiyet örgütleriyle ve halkıyla tamamen bu çalışmaların içerisinde oldu. Kargaşa ile hareket bölgesi beyninde tıpkısı dilek birliği oluşturduk.”

Share: