Karaman’da depremzedeler amacıyla üretilen sobalar kıyamet bölgelerine gönderildi

Karaman İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünce Karaman Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi öğretmenlerine ayrımlı ebatlarda ürettirilen 184 soba, zelzele bölgesindeki vatandaşlara gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra kamu Türkiye bir tane kalpgâh namına 7’den 70’e herkes depremin yaralarını koymak için adeta seferber oldu. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bile soba üretiminden, cümbüşlü mutfağa, savmak yapımından, yardım tırına büyüklüğünde terbiye camiasından fahri öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile yer sarsıntısı bölgesine arkalama üzere koştu. Yardımlar çerçevesinde çalışmalarını sürdüren İl Milli Yetişek Müdürlüğü, sevimsiz havanın hareketli olduğu deprem bölgelerindeki afetzedeler amacıyla Karaman Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesinde üretilen sobaları ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

İl Milli Yetişek Müdürü Mehmet Etkili, Karaman Mesleki ve Teknik Rum Lisesini görüşme ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İncelemeler sonrasında açıklamalarda mevcut İl Müdürü Etken, soğuk havanın hareket bölgesinde etkin olduğuna ilgi çekerek depremzede vatandaşlar için soba ihtiyacı oluştuğunu ifade etti. Etkili, “Depremzede vatandaşlarımızın yaralarını benzeri nebze da olsa fethetmek hesabına eğitim camiası namına çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Deprem bölgesine vatandaşlarımızın kullanması üzere Karaman İl Milli Terbiye Müdürlüğü olarak Karaman Mesleki ve Beceri Rum Lisesi sarıklı ve personelimiz aracılığıyla üretilen değişik ebatlarda 184 sayı sobayı bölgeye gönderdik. Öğretmenlerimiz, personelimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle alay malay gelişigüzel ant depremzede vatandaşlarımızın birlikte olmaya bitmeme edeceğiz” dedi. – KARAMAN

Share: